Městské koupaliště Mladá Boleslav

Areál koupaliště nabízí možnosti vyžití pro všechny věkové skupiny návštěvníků a to především ve vodě, ale i na souši. Vodní plochy jsou vyhřívané a voda tak má trvale 26 C. Díky tomu je možné využití bazénů i v případě chladnějšího počasí. Areál koupaliště je možno rozdělit do čtyř částí vodní svět, dětské hřiště a sportovní hřiště, písečnou pláž s nafukovací trampolínou a občerstvení. Do celého areálu koupaliště je zákaz vstupu psů.

Vodní svět

je tvořen nově zrekonstruovaným multifunkčním bazénem, rekreačním bazénem a brouzdališti. Multifunkční bazén nabízí spoustu atrakcí jako např. více jak60 m dlouhý tobogán, skokanské můstky, šest plaveckých 25 m dlouhých drah, vodní clonu, bublery, chrliče, divokou řeku, vodní lávku a v neposlední řadě v ČR ojedinělou atrakci a to speciální vodní věž Aqua Towera mnoho dalších. Ochoz multifunkčního bazénu tvoří čistá zóna ze zámkové dlažby se spoustoulehátek a slunečníků a přímým přístupem k nově vybudovanému plážovému baru, kde jsou pro návštěvníky připraveny koktejly dle jejich výběru a chuti.

Rekreační bazén

Bazén s výškou vodní hladiny od 0,5 m do 1, 80 m nabízí především odpočinek a relaxaci, ale i možnost vyžití na uzavřené skluzavce pro starší děti a dospělé a na malé skluzavce podoby draka pro malé děti. Ochoz rekreačního bazénu tvoří čistá zóna ze zámkové dlažby, přístupná přes brodítka se sprchami. V čisté zóně jsou k dispozici návštěvníkům plážová lehátka a půjčovna různých podpůrných prostředků pro plavání. Pro nejmenší jsou připravena dvě nerezová brouzdaliště s fontánkou, mini vodním jezem, skluzavkou ve tvaru brontosaura a vodotryskem podoby delfína. K bazénu rovněž náleží jednoduché, leč funkční převlékárny a uzamykatelné skříňky pro uložení odložených věcí.

Hřiště

Dětské hřiště a sportovní hřiště nabízí zábavu pro všechny věkové skupiny. Dětské hřiště je vybaveno houpačkami a domečkem s pískovištěm pro nejmenší návštěvníky, věží s prolézačkami pro starší děti a dominantu hřiště tvoří dřevěná loď s kormidlem, prolézačkami a dalšími možnostmi zábavy. Pro maminky skýtá dostatečné množství laviček. Tato část koupaliště je otevřena celoročně. Sportovní hřiště jsou trojího typu a sice hřiště na minikopanou, hřiště na plážový volejbal a hřiště na badminton. Všechna jmenovaná hřiště včetně dětského jsou volně přístupná a to i v období mimo koupací sezónu. V areálu hřišť jsou rovněž instalovány ruské kuželky, dva stoly pro stolní tenis a opodál u občerstvení dvě dráhy na minigolf. Sportovní náčiní je možno zapůjčit zdarma v půjčovně, která je součástí čisté zóny rekreačního bazénu. Součástí areálu je dále písečná pláž s jemným, bílým, křemičitým pískem anafukovací trampolínou o rozměrech 10 x 16 m určenou pro všechny věkové skupiny návštěvníků.

Dětský bazén

I na letošní prázdniny je pro děti připraven dětský klub v příjemném prostředí mladoboleslavského koupaliště. Rodiče budou moci svěřit své děti do rukou zkušených instruktorů každý všední den od 8:30 do 20:30 po celé letní prázdniny. V dětském klubu budou moci být děti od 5 do 12 let, pro které bude připraven bohatý program plný vodních radovánek, sportovních her, společenských her, malování atd. Cena dětského klubu je 100 Kč za vstup dítěte a 150 Kč za stravu během celého dne včetně pitného režimu. Podmínkou přijetí je rodičovský podpis „Dokumentu o přijetí“, který obsahuje informace o dítěti atp.

Občerstvení

je možno zakoupit v bufetu, který je součástí areálu, nabízí studené i teplé pokrmy, teplé a studené, nealkoholické i alkoholické nápoje, zmrzlinu a cukrovinky. Občerstvení je vybaveno pohodlným posezením se slunečníky. Novinkou od roku 2009 je plážový bar s nabídkou atraktivních osvěžujících alkoholických, či nealkoholických koktejlů.

Mobilní bazén – Severní sídliště 

 Nový areál nechalo Statutární město Mladá Boleslav vybudovat na volném pozemku navazujícím na parkovací dům v Severním sídlišti. Jeho součástí je montovaný bazén o rozměrech 16krát 4,5 metru, dětské brouzdaliště, velká nafukovací trampolína 10×16 m a písečná pláž s lehátky a slunečníky, herní prvky pro děti, toalety, převlékárny a před vstupem do bazénu sprchy. Cílem této investice je rozšířit ve městě dosud nedostatečné možnosti koupání.Výhodou této investice je možnost v případě potřeby veškeré zařízení demontovat a přemístit do jiné vybrané lokality. Na provoz koupaliště dohlíží plavčík, který je nucen mimo jiné regulovat počet lidí v bazénu. Zároveň v něm může být totiž maximálně 26 až 30 osob, zatímco kapacita pláže je 400 lidí. Návštěvníci proto musí počítat předem s tím, že na vykoupání si musí při plně obsazeném areálu chvilku počkat.


Provozní doba celého areálu v koupací sezóně:

9.00 – 19.00 hodin

Provozní doba – noční koupání:

19.30 – 23.30 hodin

Provozní doba – bazén v Severním sídlišti:

9.00 – 19.00 hodin

Provozní doba – dětský klub:

8.30 – 20.30 hodin ve všední dny po dobu letních prázdnin. Nástup dětí nejdéle do 9 hod. nebo po předchozí dohodě déle.  ( Vážení rodiče, kapacita dětského klubu je omezená a v případě předem hlášených dětí se může  stát, že v danou chvíli mají viditelně nižší počet, ale musí počítat s již předem hlášenými dětmi. Tj. v daném okamžiku nemusí být klub naplněn, ale reservované místo je bráno jako místo obsazené pokud není telefonicky popř. osobně zrušeno).

Provozní doba  dětského hřiště a sportovních hřišť mimo koupací sezónu:

9.00 – 18.00 hodin

– dětské hřiště je součástí areálu městského koupaliště.

Typ zařízení: aquapark, venkovní koupaliště Vyžití: brouzdaliště, dětský bazén, vířivka, tobogán, skokanský můstek, vodní atrakce, termální bazén Vybavení: kabiny, převlékárny, sprchy, WC, občerstvení, restaurace, plavčík Možnosti sportovního vyžití: hřiště, kuželky. bowling, minigolf, stolní tenis, plážový volejbal

Mladá Boleslav

Jičínská, Mladá Boleslav, 293 01

Telefon:+420 725 886 900
E-mail:zorkler@saramb.cz
Web:www.saramb.cz

Otevírací doba

MěsícDenČasPříznak
Květen - Září Po - Ne 9:00 - 19:00 otevřeno
Květen - Září Po - Ne 19:30 - 23:30 otevřeno

Vstupné

Celodenní vstupné bez velkého tobogánu
Plné vstupné:94,00 KČ
Dětské vstupné:56,00 KČ
Seniorské vstupné:63,00 KČ
Vstupné pro děti platí od 100 do 149 cm výšky. Senioři nad 70 let mají vstup zdarma.
Celodenní vstupné včetně velkého tobogánu
Plné vstupné:125,00 KČ
Dětské vstupné:81,00 KČ
Seniorské vstupné:63,00 KČ
Poznámka:Vstupné pro děti platí od 100 do 149 cm výšky. Senioři nad 70 let mají vstup zdarma.
Dětské vstupné platí pro 100 až 149 cm výšky. Senioři nad 70 let mají vstup zdarma.
Noční koupání (19:30 hod – 23:30 hod):
Plné vstupné:63,00 KČ
Poznámka:Dětské vstupné platí pro 100 až 149 cm výšky. Senioři nad 70 let mají vstup zdarma.
Noční koupání je pouze v době letních prázdnin.
Odpolední koupání (Po – Pá 16:00 hod – 19:00 hod):
Plné vstupné:50,00 KČ
Poznámka:Noční koupání je pouze v době letních prázdnin.
Děti do 100 cm, důchodci nad 70 let, vozíčkáři
zdarma

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Sobota 17.12.den -4 / 0°Cnoc -7 / -3°C
 
mlha
Neděle 18.12.den -8 / -4°Cnoc -16 / -12°C
 
oblačno až zataženo
Pondělí 19.12.den -4 / 0°Cnoc -12 / -8°C