Cyklovýlet z Prahy do Mnichovic cyklostezkou Krajem Josefa Lady

Výlet vhodný i pro rodinu s dětmi. Velmi nenáročná cyklostezka od hranice Prahy přes Říčany až do Mnichovic, kde cestou uvidíte krajinu, kterou se nechal inspirovat známý malíř dětských ilustrací k pohádkám Josef Lada a o němž si cestou můžete přečíst mnoho zajímavého na odpočívkách s informačními tabulemi.

Vydejte se od nádraží v Praze Kolovratech jihovýchodně podél kolejí. U železničního nadjezdu se napojíte na značenou cyklotrasu č. 0026 (též 8100), která se o kousek dále z místních komunikací přeměňuje v separovanou asfaltovou cyklostezku nesoucí název "Do Prahy na kole". Cyklostezka Vás dovede do Říčan k Mlýnskému rybníku. Zde je možné pokračovat dále kratší variantou po cyklotrase č. 0021 Krajem Josefa Lady, dokud u zimního stadionu opět napojíte na původní cyklostezku, nebo můžete Mlýnský rybník objet a užít si místní atraktivity jako např. fotorám s výhledem na kostel sv. Petra a Pavla a zříceninu hradu Říčany. 

Od zimního stadionu pokračuje cyklostezka podél říčanských rybníků Marvánek, Rozpakov a Srnčí. Cestou budete mít k dispozici několik krytých odpočívadel s lavičkami a stoly vhodnými pro odpočinek a piknik. Prohlédněte si též informační tabule se zajímavostmi okolo krajiny, která inspirovala malíře Josefa Ladu. U rybníku Srnčí nezapomeňte odbočit do mírného kopečka a dojedete do Ladovy vsi. Jedná se o tematické odpočívadlo věnováno tvorbě Josefa Lady, obohacené o interaktivní herní prvky, které ocení Vaše děti. Též zde najdete altán s ohništěm, kde si například můžete s dětmi opéct buřty.

Po odpočinku pokračujte dále a dorazíte do obce Světice. Pokud by např. pro Vaše děti byl výlet již příliš dlouhý, můžete jej ukončit na tamní vlakové zastávce, odkud se můžete vrátit zpátky do Prahy (nebo kam potřebujete). Cyklostezka dále pokračuje přes Všestary až do Mnichovic, kde náš cyklovýlet končí. Ještě před odjezdem si můžete prohlédnout tamní Masarykovo náměstí, kde si můžete dle potřeby nakoupit, nebo si zajít v okolí do některé z místních restaurací. Vlak z nedaleké vlakové zastávky jezdí po většinu dne v intervalu 30 minut a soupravy CityElefant nabízejí dostatečnou kapacitu pro přepravu jízdních kol.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

mlha
Úterý 29.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Středa 30.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
Čtvrtek 1.12.den / °Cnoc / °C