Cyklovýlet křížem krážem Kokořínskem

Panenskou přírodu, divoké skalní útvary, lidovou architekturu a středověký hrad potkáte při projížďce Kokořínskem. Vydejte se ze Mšena dobýt hrad Kokořín.

Cyklovýlet začíná v železniční stanici Mšeno, kam se můžete dopravit vlakem jak z Mělníka, Mladé Boleslavi, tak i přímým vlakem z Prahy, tzv. Kokořínským rychlíkem (umožňující přepravu jízdních kol). Přes náměstí a městskou památkovou zónu se vydejte dále po cyklotrase 0009. Hned za městem vstoupíte do okouzlující přírody CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, kde na vás čeká příjemná projížďka tamními lesy, lemována úchvatnými skalními útvary. Na rozcestí ve Vojtěchově u malé dřevěné zvoničky odbočte vlevo a pokračujte po cyklotrase č. 142. Cesta vás dovede až k Podhradí, kde na vás na kopci čeká novogotický hrad Kokořín. 


Po prohlídce hradu pokračujte až na rozcestí U Grobiána, kde odbočte vlevo na cyklotrasu č. 8146. Přes Kaninu a Velký Újezd dojedete na okraj obce Chorušice, kde odbočte vlevo na cyklotrasu 0008. V obci Stránka se napojte na cyklotrasu č. 0009, která vás dovede až na začátek okružního cyklovýletu k železniční stanici Mšeno. 

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

plojasno až skoro jasno
Pondělí 8.8.den 23 / 27°Cnoc 11 / 15°C
 
polojasno až zataženo
Úterý 9.8.den 25 / 29°Cnoc 11 / 15°C
 
polojasno až zataženo
Středa 10.8.den 25 / 29°Cnoc 10 / 14°C