Vývaziště Káraný

Veřejné vývaziště o rozměrech 12x2 metry s možností 4 úvazů.

Veřejné vývaziště vybudované v roce 2021 na pravém břehu Labe v obci Káraný. Jedná se o moderní dřevěné molo s možností 4 úvazů. Vývaziště vybudovala obec Káraný s finanční dotací Středočeského kraje a slouží široké veřejnosti pro krátkodobé stání.

Vývaziště se nachází poblíž centra obce Káraný. Cca 700 m severozápadně se nachází rozcestník 2 významných páteřních cyklotras, a to Labské stezky a Greenway Jizery. Právě soutok Labe a Jizery je možné vidět cca 1,5 km směrem po proudu od vývaziště po pravé straně. Před ním se také nachází lávka do obce Lázně Toušeň, kde se nachází Slatinné lázně Toušeň a možnost koupání v přilehlých jezerech. Další lávku na druhý břeh je možné najít cca 2 km proti proudu v rámci města Čelákovice. Pro vzdálenější cíle je vhodné využít jízdního kola, pro které jsou v místě z hlediska cyklotras velmi dobré podmínky. 

V rámci obce Káraný je možné v rámci pěší dostupnosti využít služeb místního obchodu s potravinami a smíšeným zbožím (150 m), místního sportovního areálu s občerstvením, nebo říční lázně Jizerka, které nabízí restauraci a ubytování.

Vodní doprava

Kategorie přístavů:
Vývaziště
Řeka / úsek:
Labe
Vybavení přístavu:
krátkodobé stání
Břeh:
Pravý
Určení:
rekreační
Ochranná funkce:
ne

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

plojasno až skoro jasno
Úterý 21.6.den 22 / 26°Cnoc 10 / 14°C
 
oblačno
Středa 22.6.den 25 / 29°Cnoc 10 / 14°C
 
Čtvrtek 23.6.den / °Cnoc / °C