Anglický park Na Ostrově

Anglický park na ostrově mezi Labem a labským ramenem, Starým Labem, je největším parkem ve městě, a tak není divu, že je oblíbeným cílem místních i návštěvníků Nymburka.

Ve středočeském Nymburce si na své přijdou hlavně milovníci rostlin a květin. Na levém břehu řeky Labe tady byl v první polovině 20. století založen hezký anglický park s celou řadou vzácných dřevin.

Anglický park na ostrově mezi Labem a labským ramenem, Starým Labem, je největším parkem ve městě, a tak není divu, že je oblíbeným cílem místních i návštěvníků Nymburka. Centrem parku je louka s několika osamělými stromy, nedaleko odsud se pak nachází hezká lipová alej. Cestiček vyzývajících k procházkám je tady nespočet, a kdo bude mít oči otevřené, může při nich pozorovat také místní živočišné obyvatele - motýly, ptáky a při troše štěstí i zajíce nebo srnky.

Parkem prochází cyklostezka s asfaltovým povrchem, oblíbená také inline bruslaři, a navazují na něj Tyršovy sady se zázemím pro letní sporty. Do Nymburka jezdí vlak, a tak se anglickým parkem Na Ostrově můžou pokochat i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu - z železniční stanice jsou to sem přes Labe necelé 2 kilometry pěšky.


Nymburk

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Pondělí 16.5.den 26 / 30°Cnoc 10 / 14°C
 
přeháňky
Úterý 17.5.den 19 / 23°Cnoc 13 / 17°C
 
plojasno až skoro jasno
Středa 18.5.den 21 / 25°Cnoc 10 / 14°C