Hradní zříceniny Mladoboleslavka

Asi nejznámější poutník po českých hradech, básník Karel Hynek Mácha, si do svého skicáře zakreslil během svých cest nejednu malebnou hradní zříceninu. Třeba na území Mladoboleslavska to byla zřícenina hradu Michalovice, která se nachází na samém prahu města Mladá Boleslav a jejíž mocná věž je šikmá tak výrazně, že je to viditelné i na kilometr daleko. Přesto je na věž zříceniny hradu Michalovice možné bezpečně vystoupat a kochat se širokým výhledem na údolí řeky Jizery.

Rozsáhlá je zřícenina hradu Zvířetice, kterou najdete u Bakova nad Jizerou. Pozorný návštěvník odhalí mnoho zachovaných architektonických detailů, včetně gotických a renesančních portálů a ostění.

Navštívíte-li zříceninu hradu Valečov u Mnichova Hradiště, který je považován za jeden z nejkrásnějších skalních hradů u nás, určitě se nezapomeňte porozhlédnout i po jeho okolí. Pod hradem se totiž dochovaly romantické skalní světničky, které se kdysi staly obydlím chudých.

A od hradu Valečov je to již blízko k pozůstatkům dalšího ze skalních hradů, k Drábským světničkám, které poskytují překrásný výhled na Příhrazské skály a jejich okolí. Na Mnichovohradišťsku stojí také malebná zřícenina hradu Zásadka, kde jsou k vidění již pouhé zbytky příkopů, hradeb a zdí původního zámku.


Mladá Boleslav

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Úterý 9.11.den 8 / 12°Cnoc 0 / 4°C
 
polojasno až zataženo
Středa 10.11.den 8 / 12°Cnoc 0 / 4°C
 
oblačno až zataženo
Čtvrtek 11.11.den 4 / 8°Cnoc 0 / 4°C