Naučná stezka Čabárna

Naučná stezka Čabárna na Kladensku je zaměřena na poznávání a zachování biologické rozmanitosti a zdravého životního prostředí v okolí města.

Naučná stezka je dlouhá jen 1 km a při jejím procházení se seznámíte s rozmanitou krajinou Kladenska, s volně žijícími vzácnými zvířaty jako např. s černými labutěmi, z ryb  s jesetery,  ale i s domácími zvířaty. Zároveň vás uvítá vodní park Čabárna, který se rozkládá na ploše 3,5ha.

Tato naučná stezka je vhodná nejen pro jednotlivce, rodiny s malými dětmi a seniory, ale  je doporučována hlavně  mládeži a dětem školou povinným. Školy tady často organizují exkurze v rámci výuky přírodopisu, biologie a environmentální osvěty. 
Vodní park se nachází přímo u silnice z Kladna-Švermova do Brandýsku v údolí Týneckého potoka. Trasa vás provede soustavou vzájemně propojených rybníků, kolem nádrží na pěstování vodních rostlin a okrasných jezírek v japonském stylu s koi kapříky, na které se tady přímo specializují. Seznámíte se tu s více než osmdesáti druhy vodních rostlin. 
Součástí vodního světa  jsou akvária a terária s ještěry, hady, nutriemi a různými druhy obojživelníků. Nechybí tady ani vodní ptactvo. V parku jsou chováni srnci, medvídci- mývalové, lišky a želvy. Pro pohodu a relaxaci je po absolvování stezky připraveno příjemné posezení s občerstvením pro malé i velké návštěvníky.

Brandýsek

Brandýsek-Olšany 220, Brandýsek, 273 41

Telefon:+420 607 530 652
E-mail:info@nsev-kladno.cz
Web:https://www.nsev-kladno.cz/

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

přeháňky nebo bouřky
Pondělí 15.8.den 28 / 32°Cnoc 16 / 20°C
 
plojasno až skoro jasno
Úterý 16.8.den 28 / 32°Cnoc 15 / 19°C
 
polojasno až zataženo
Středa 17.8.den 31 / 35°Cnoc 16 / 20°C