Lesnická naučná stezka Klobouček

Lesnická naučná stezka Klobouček byla otevřena na svátek sv. Václava 28.září 2018 poblíž obce Obecnice ve Středočeském kraji.

Tvůrcem stezky jsou Vojenské lesy a statky ČR, s.p., CHKO Brdy. Trasa Obecnice - vrch Klobouček - vodní nádrž Obecnice - Obecnice prochází severovýchodním okrajem CHKO Brdy a bývalého vojenského prostoru Brdy. Výchozím a koncovým bodem je parkoviště u stadionu v Obecnicích. Na trase nenáročné stezky s převýšením 185 m o délce 7 km(zkrácená verze pro seniory a rodiny s dětmi je 3km) najdete 12 zastávek s informačními panely. 

Na zastávkách se návštěvníci dozví vše o historii lesnictví v této oblasti, o hospodaření s lesy, o myslivosti, flóře a fauně zdejší přírody. Jedno zastavení je věnováno klimatickým vlivům na zdejší lesní porosty a zásobám vody. Centrálním bodem stezky je veřejnosti málo známý vrch Klobouček s nadmořskou výškou 705 m.n.m. Z hlediska zastoupení dřevin v krajině má kopec zvláštní význam neboť jeho svahy jsou jsou porostlé zdravými lesy rozmanitého druhu na rozdíl od smrkových monokultur, které v Brdech běžně převažují.

Názvy zastávek lesnické naučné stezky jsou: Obecnice parkoviště - Křižovatka Zelená linie - Vstup do cenných lesních porostů pod Kloboučkem u Jedlové studánky - Louka pod Kloboučkem - Vrchol Kloboučku - Křižovatka u Schůdecké linie - U studánky pod Kloboučkem - Rozcestí pod bývalou hájovnou - "Rezervace" u Bukové studánky  - Smrčina  - Vodní nádrž Obecnice čili Octárna  - U bývalého vodního hamru. 

Obecnice

Obecnice, Obecnice, 262 21

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

dešť se sněhem
Pátek 18.11.den 2 / 6°Cnoc 0 / 4°C
 
sněžení
Sobota 19.11.den -2 / 2°Cnoc -4 / 0°C
 
oblačno
Neděle 20.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C