Dobřichovická naučná stezka

Naučná stezka prochází městem Dobřichovice a obcí Karlík a je zaměřena na historické a kulturní památky.

Dobřichovice jsou malá starobylá obec, o níž se nám dochovaly první písemné zmínky již z roku 1253. Archeologický výzkum potvrdil osídlení z mladší doby kamenné. Název dostala obec od slovanského rodu Dobřichů, který se tu usídlil po příchodu našich předků do kraje. 

Stezka byla naplánována a zprovozněna z podnětu Základní školy v Dobřichovicích za finančního přispění obce. Začíná na křižovatce Palackého ulice a ulice 5.května v Dobřichovicích a končí tamtéž u železniční stanice. Trasa stezky měří cca 5 km a má 11 zastávek s informačními panely: Stará škola - Sokolovna a nová škola -Vinice na Krásné stráni - Kostel v Karlíku - Kalvárie, barokní sousoší - Mlýn a elektrárna - Křižovnické náměstí - Vila rytíře Randy, most - Ulice K Tenisu -Vilová čtvrť Brunšov - Nádraží.   

Trasa vede z velké části po více či méně frekventovaných asfaltových komunikacích. Pouze úsek mezi Dobřichovicemi a Karlíkem vede po částečně vydlážděné polní cestě, která však za nepříznivých klimatických podmínek může být rozbahněná.


Dobřichovice

Ulice Palackého, Dobřichovice, 252 29

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Středa 8.12.den 0 / 4°Cnoc -4 / 0°C
 
sněžení
Čtvrtek 9.12.den -1 / 3°Cnoc -4 / 0°C
 
polojasno až zataženo
Pátek 10.12.den 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C