Dobřichovická naučná stezka

Naučná stezka prochází městem Dobřichovice a obcí Karlík a je zaměřena na historické a kulturní památky.

Dobřichovice jsou malá starobylá obec, o níž se nám dochovaly první písemné zmínky již z roku 1253. Archeologický výzkum potvrdil osídlení z mladší doby kamenné. Název dostala obec od slovanského rodu Dobřichů, který se tu usídlil po příchodu našich předků do kraje. 

Stezka byla naplánována a zprovozněna z podnětu Základní školy v Dobřichovicích za finančního přispění obce. Začíná na křižovatce Palackého ulice a ulice 5.května v Dobřichovicích a končí tamtéž u železniční stanice. Trasa stezky měří cca 5 km a má 11 zastávek s informačními panely: Stará škola - Sokolovna a nová škola -Vinice na Krásné stráni - Kostel v Karlíku - Kalvárie, barokní sousoší - Mlýn a elektrárna - Křižovnické náměstí - Vila rytíře Randy, most - Ulice K Tenisu -Vilová čtvrť Brunšov - Nádraží.   

Trasa vede z velké části po více či méně frekventovaných asfaltových komunikacích. Pouze úsek mezi Dobřichovicemi a Karlíkem vede po částečně vydlážděné polní cestě, která však za nepříznivých klimatických podmínek může být rozbahněná.


Dobřichovice

Ulice Palackého, Dobřichovice, 252 29

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

přeháňky
Úterý 17.5.den 19 / 23°Cnoc 13 / 17°C
 
plojasno až skoro jasno
Středa 18.5.den 21 / 25°Cnoc 10 / 14°C
 
polojasno až zataženo
Čtvrtek 19.5.den 25 / 29°Cnoc 6 / 10°C