Zámek Dobříš - Francouzký park

Vzácná ukázka rokokové zahrady s rozlohou 2 hektarů

Francouzský park je přísně symetrický a je rozvržena do tří teras. Spodní terasa u zámku je osázena zimostrázovou broderií, její dominantou je kruhová fontána s galerií soch. Na druhé terase se nachází stříhané loubí.

Celou zámeckou zahradu doplňuje bohatá sochařská výzdoba, většinou z dílny sochaře Ignáce Františka Platzera. K největším dílům patří sochařská výzdoba kaskádové kašny na druhé terase, kterou zdobí scéna Napájení Héliových koní.

Na nejvyšší terase francouzské zahrady se nachází budova oranžerie. Z anglického parku je spojená se skleníkem a voliérami. Severní stěna oranžerie je zdobena fragmenty freskové malby.

Na oranžerií se dříve nacházela bažantnice, dnes se zde rozkládá krajinářský park – ten zde vznikl po roce 1800. Parkem protéká potok, najdete zde tzv. Čertův most, ve skalách objevíte umělé jeskyně.
 

Revitalizace Francouzského parku

Francouzský park prošel od sezóny 2018 do července 2020 náročnou revitalizací. Cílem projektu byla celková revitalizace zámecké oranžérie, která dodnes funguje jako skleník. Oprav se dočkaly i její jižní prosklené stěny, střecha a čtyři sochy. Ve Francouzském parku například došlo k obnově veškerých opěrných stěn a závlahového systému. Během rekonstrukce prošly opravami také zdejší fontány.


Otevírací doba

MěsícDenČasPříznak
Duben - Červen Út - Ne 8:00 - 16:30 otevřeno
Červenec - Srpen Po - Ne 9:00 - 18:00 otevřeno
Září - Říjen Út - Ne 8:00 - 16:30 otevřeno
Listopad - Březen -- zavřeno

Vstupné

Francouzský park znovu otevřen od 1.7. 2021
Plné vstupné:50,00 KČ
Zvýhodněné vstupné:30,00 KČ
Rodinné vstupné:150,00 KČ
- všechny uvedené ceny jsou vč. DPH - do expozice, francouzského parku a do hotelu nemají povolený vstup zvířata - zákaz používání dronů v celém areálu

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

plojasno až skoro jasno
Pondělí 8.8.den 23 / 27°Cnoc 11 / 15°C
 
plojasno až skoro jasno
Úterý 9.8.den 24 / 28°Cnoc 10 / 14°C
 
Středa 10.8.den / °Cnoc / °C