Naučná stezka kolem říčky Šembery

Poblíž Českého Brodu ve středních Čechách začíná naučná stezka malebným údolím říčky Šembery, jež je levostranným přítokem Výrovky, která se vlévá do Labe.

Stezka údolím říčky Šembery měří celkem 11km a střídají se na ní snazší části, vedoucí po zpevněných cestách, a úseky více obtížné kdy se jde přes louky, lužní lesy a údolí. Na turisty tu čekají nádherné přírodní scenérie, romantické úseky jako zákoutí s peřejemi, zajímavé skalní útvary a čistá zdravá říční voda, ve které žijí hejna pstruhů a raků. 

Popis přírodních krás, flory a fauny v okolí stezky podává celkem 12 informačních panelů, u kterých si můžete udělat krátké odpočinkové zastavení. Tabule mají také interaktivní prvky pro děti a dospělí na nich najdou zajímavé informace o vodním a polním hospodářství v regionu, o ochraně lesních porostů, o místním pivovaru a starém hradišti.

Trasa naučné stezky vede od osady Zahrady  k rozcestí Na Šembeře, podél hradiště Staré zámky u Doubravčic nebo pozůstatky hrádku Šember z konce 14.století. Stezka je  pouze jednosměrná a je souběžná s červeně značenou turistickou trasou. Od rozcestí Na Šembeře se musíte vrátit stejnou cestou zpět na nádraží do Českého Brodu pokud nechcete pokračovat ještě další 2 km po zelené značce do Doubravčic.

Český Brod

Ďoubravčice, Doubravčice, 282 01

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Pátek 12.8.den 24 / 28°Cnoc 11 / 15°C
 
přeháňky
Sobota 13.8.den 24 / 28°Cnoc 12 / 16°C
 
oblačno
Neděle 14.8.den 26 / 30°Cnoc 14 / 18°C