Vyhlídka Paraplíčko

Vyhlídku s poetickým názvem Paraplíčko najdete nad soutokem Rakovnického potoka a meandry řeky Berounky nedaleko Křvoklátu na vrchu zvaném Na Babě.

Malá, dřevěná vyhlídka se stříškou kuželovitého tvaru opravdu připomíná tvarem paraplíčko, pod kterým se mohou turisté schovat za nepříznivého počasí. Vyhlídka prošla rekonstrukcí, pro znavené výletníky je tady lavice na odpočinek a postaveno zábradlí.  

Každý kdo sem zavítá nebude litovat, naskytne se mu tady jeden z nejkrásnějších pohledů na meandrující koryto Berounky i nedaleké Roztoky u Křivoklátu, umělý vodácký kanál a blízký kemp s tábořištěm. Břehy jsou zde poněkud strmé a skalnaté, na vnitřní stěně meandru jsou viditelné terasy, které v dávných geologických dobách postupně hloubil říční tok Berounky. 

Nejlépe sem dojdete od hradu Křivoklát po žlutě značené naučné stezce Paraplíčko. Trasa je nenáročná, měří jen 1, 5km a na jejím vybudování se podíleli žáci ZŠ Křivoklát. Proto je určena především dětem, které tady najdou celkem pět informačních tabulí s popiskami okolní přírody, fauny i flóry.  Paraplíčko je spojeno s hradem Křivoklátem ještě naučnou stezkou Brdatka vedoucí z Křivoklátu do Zbečna. 

Další možností jak se k vyhlídce dostat je jít pěšky po silnici na Křivoklát, projít pod železničním viaduktem a odbočit vpravo přes lávku Rakovnického potoka. Odtud je pak cesta již značená.

Křivoklát

Vyhlídka Paraplíčko, Křivoklát, 270 23

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Neděle 27.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Pondělí 28.11.den 3 / 7°Cnoc 0 / 4°C
 
oblačno až zataženo
Úterý 29.11.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C