Stezka Lesního muže u Sedlčan

Lesní stezka vede od rozcestí Pod Kolihovy do Křečovic na Sedlčansku. Provozovatelem stezky je Klub českých turistů.

Celá trasa vede z velké části napříč krásnými vzrostlými lesy a odtud dostala i název Stezka Lesního muže. Měří 11,5 km a je značena zelenou turistickou značkou. Mohou ji absolvovat nejen vyznavači pěší turistiky, ale i zdatní cyklisté na horských nebo trekových kolech.

Začátek trasy je u železniční dráhy ze Sedlčan do Kosovy Hory, u rozcestí Pod Kolihovy. Pak pokračuje Kolihovským lesem k Hadí studánce až na kopec Zelený vršek vysoký 521m. Kdo má rád tajemno může si tady udělat odbočku k tzv. Soudnému kameni. Soudný kámen je žulová skalka s erozními prohlubněmi. Na vrcholu je otvor ve tvaru kruhové misky, který zadržuje vodu. K místu se vážou staré pověti spojené s věštěním našich předků. Podle jedné z legend jsou zvláštní zářezy na kameni otisky, jež tu zanechal čert a proto dostala skalka také další název Čertův kámen.

Trasa pak pokračuje do vesnice Luhy odkud je totožná s cyklotrasou 8132. Potom se jde či jede kolem rybníků Klobása, Jelito, Jitrnice a Políčí  do obce Prosenická Lhota. Následně zahýbá zelená značka stezky mezi dva rybníky Jelito a Políčí, poté vede  přes louky  pod vrchem Hůrka (445 m) do Suchdola. Dále se prochází střídavě lesem, ovocnými sady a opět lesem okolo vrchů Lhotecký (499 m), Borovina (474 m) a Farářský (470 m) kolem drobných skalních útvarů až na náměstí do Křečkovic k památníku skladatele Josefa Suka, kde stezka končí.

Sedlčany

Pod Kolihovy, Sedlčany, 264 01

Web:https://kct.cz/

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Úterý 25.10.den 16 / 20°Cnoc 9 / 13°C
 
oblačno
Středa 26.10.den 13 / 17°Cnoc 4 / 8°C
 
Čtvrtek 27.10.den / °Cnoc / °C