Vyzkoušejte novinku na Vrchbělé! Po cyklostezce na běžkách

Zima, v celé své kráse, dorazila konečně po několika letech i do středních Čech. Bohatá sněhová nadílka dává šanci místům, kam byste asi normálně na běžky nejeli. I když má zimní výběh ve vrcholkách českých hor svůj nezpochybnitelný půvab, nevyužít příležitost, která se v nížinách letos nabízí, by byla prostě škoda. Taková situace se totiž znovu nemusí dlouho opakovat.

Pod sníh se schoval také Sportovně-rekreační areál Vrchbělá, který se těší spíše zájmu kolařů. Od jara do podzimu se tu projedete po 7,5 km dlouhé cyklostezce, vystoupáte na rozhlednu nebo strávíte pohodový rodinný den na dětském hřišti a v minizoo. Letošní zimní novinkou je upravená běžkařská stopa, která dosahuje délky až 15 km a je vhodná jak na klasiku, tak i pro skate. Nečekejte žádné velké krpály, i když pár kopečků se tu najde. Nenáročná trasa je tak vhodná pro úplné běžkařské začátečníky i malé běžkaře.

Svačinkou a horkým čajem z termosky se posilníte v jednom z mnoha zastřešených posezení. A pokud si sváču zapomenete doma v kuchyni, nemusíte hladovět ani se vracet domů. V hotelu Relax funguje občerstvovací okénko. Díky sněhové pokrývce dokonce ani nemusíte zouvat lyže, abyste si v okénku objednali něco k posilnění. Na Vrchbělé odpadají i starosti s parkováním. Kapacita parkoviště je dostatečná. K začátku stopy není potřeba někam šlapat po svých, ale klidně vyrazte přímo od auta. Prostě naprostý komfort!

Běžkování na Vrchbělé rozhodně nebude žádná nuda. Za plotem minizoo i v zimě dovádějí roztomilé kozy, lamy a pštrosi a ve sněhu pyšně vykračují pávi. Od rozhledny, která je v současné době uzavřena, se vám otevře výhled na královský hrad Bezděz, který budete mít jako na dlani. Především si ale užijete romantickou zimní krajinu Podralska a Máchova kraje.

Snad už jen dodáme posledních pár důležitých informací. Boby a sáňky raději zanechte doma. Pravidelná údržba stop je limitována, a proto buďte ohleduplní a neničte stopy, ať si tenhle neopakovatelný zážitek užije co nejvíce lidí i po vaší návštěvě. Na cestu se vybavte nejen teplým oblečením, ale i vlastními běžkami. Půjčovnu ani servis tu bohužel nenajdete, za to si ale užijete krásnou přírodu s minimem lidí.
Bělá pod Bezdězem

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

mlha
Úterý 29.11.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Středa 30.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Čtvrtek 1.12.den 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C