Dětská naučná stezka Příhrazskými skalami

Dětská naučná stezka Příhrazkými skalami nabízí zábavné odpoledne nebo téměř celý den pro rodiny s dětmi, které mají rády pěší výlety do přírody.

Celá trasa Dětské naučné stezky Příhrazskými skalami měří 9km. Je na ní 20 interaktivních panelů a s  malými dětmi se dá ujít za 5- 6 hodin. Na této naučné stezce získají děti hravou formou znalosti o přírodě a místní historii. Děti se zde mohou seznámit s pověstí o kruté paní z Valečova nebo o obru Drábovi. Čekají tu na ně i zábavné úkoly jako rozpoznávání skalních měst Českého ráje, identifikace různých zvířecích a ptačích stop, jedlých a nejedlých hub atd. Kostkové puzzle a pexeso nadchnou určitě každého malého výletníka.

Jedná se o okružní trasu, která začíná a končí pod hradem Valečov. Valečov je romantická zřícenina středověkého skalního hradu na území obce Boseň, nedaleko Mnichova Hradiště. Stojí na skalních útvarech ve výšce 320 m.n.m. a od roku 1967 je chráněn jako kulturní památka.

 Naučná stezka vede po  turisticky značených cestách, lesních cestách a místních komunikacích.

Trasa naučné stezky :

Počáteční úsek vede mezi zříceninou hradu Valečov a Drábskými světničkami po červené turistické značce. Další úsek spojuje Drábské světničky a Krásnou vyhlídku a je veden zároveň po červené a modré naučné stezce. Poslední část trasy vás povede od Krásné vyhlídky zpět k hradu Valečov po zelené a zčásti po neznačené komunikaci.

Mladá Boleslav

Boseň 86, Boseň, 295 01

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Středa 19.1.den 1 / 5°Cnoc -4 / 0°C
 
sněhové přeháňky
Čtvrtek 20.1.den 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
 
polojasno až zataženo
Pátek 21.1.den 0 / 4°Cnoc -5 / -1°C