Via ferrata Slánská hora

Via Ferrata Slánská hora má sedm cest a dva mosty a jako jediná v republice je na čedičovém podkladě. Jedná se o několik kratších tras pro začátečníky i pokročilé s převýšením okolo 40 m, s označením podle náročnosti výstupu B – E a s těžším komínem nakonec. Lezci si mohou také vybrat adrenalinovou cestu přes dva lanové mosty. .

Via ferrata Slánská hora

Obtížnost: B až D-E

Doba lezení: cca 15 - 30 min.

Převýšení: 40 m


Nejen pro všechny nadšené horolezce, ale i pro fanoušky adrenalinových sportů, kteří hledají netradiční aktivní odpočinek, je připravena ve Slaném nová ferrata Slánská hora. Můžete ji využít k tréninku, ale i k pobavení a strávení hezkého odpoledne.Jedná se o několik kratších tras pro začátečníky i pokročilé s převýšením okolo 40 m, s označením podle náročnosti B-E a s těžším komínem nakonec. Lezci si mohou také vybrat adrenalinovou cestu přes dva lanové mosty. Ferrata je zajištěna umělými stupni. Má tři části. Dvě alternativy levou a pravou stranu (více techničtější), a pak závěrečnou finální část komínkem na vrchol.


Ferrata je zajištěna umělými stupni. Má tři části. Dvě alternativy levou anebo pravou stranou (více techničtější), a pak závěrečnou finální část komínkem na vrchol. Všichni návštěvníci ferraty jsou povinni se seznámit s ustanoveními provozního a návštěvního řádu a řídit se jím. Sportovní činnost provozují na vlastní nebezpečí a disponují kvalitním a plně funkčním certifikovaným kompletním ferratovým vybavením, které odpovídá Evropksým normám CE EN a to včetně helmy. Každý návštěvník si za svoje vybavení ručí.

Je zakázáno vstupovat na ferratu za mokra, bouřky, sněhu, náledí a snížené viditelnosti.

Návštěvní doba je pouze za denního světla a při jedné akci může ferratu využít max. 15 osob. Dětem mladším 15 let je vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby, která za ně po celou dobu plně zodpovídá.

Ferrata se nachází v prostoru přírodní památky Slánská hora, proto je zakázáno pohybovat se mimo značené stezky.


Při nedodržení ustanovení provozního řádu nebo zásad bezpečného pohybu na ferratě odpovídá návštěvník za škody způsobené třetím osobám.


Ferratové vybavení je možné si vypůjčit.

Slaný

Velvarská 1 / 136, Slaný, 274 01

Telefon:+420 312 511 111
GSM:+420 724 883 613
+420 773 747 537
E-mail:info@summittravel.cz
Web:www.infoslany.cz

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Neděle 27.11.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Pondělí 28.11.den 3 / 7°Cnoc 0 / 4°C
 
oblačno až zataženo
Úterý 29.11.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C