Nově vyznačené cyklotrasy se otevřou již zítra

Letní měsíce využili v Brdech k vyznačení nových cyklotras, které tak představují rozšíření stávajících tras o 270 km. Na čtvrtek 27. srpna je naplánováno jejich slavností otevření, které se koná v podbrdském Zaječově. Slavnosti, která začíná od 12 hodin, se zúčastní zástupci Středočeského kraje, VLS ČR, s. p., správy CHKO, starostové podbrdských obcí a další.

V průběhu července a srpna byly vyznačeny nové cyklotrasy, které tak usnadní orientaci po zajímavostech nejmladší chráněné krajinné oblasti Brdy. Slavností otevření odstartuje ve 12 hodin u obecního úřadu v Zaječově přestřižením pásky. Prvními cyklisty, kteří se po nově vyznačených cyklotrasách vydají, budou první místní děti a děti z Velo Akademie. Po nich se pak na svou cestu mohou vydat i další nadšenci kolového sportu a krásné krajiny. Připraven je také stánek, ve kterém zájemci získají informace o zajímavých cílech v Brdech i ve středních Čechách.

„Vyznačení dalších cyklotras je jedním z největších projektů realizovaných na území CHKO Brdy od jejího zpřístupnění veřejnosti. Rozhodně hodláme pokračovat v budování další turistické infrastruktury, která tento drsný kraj středních Čech návštěvníkům zpřístupní. Rád bych, společně s našimi partnery – VLS ČR, s. p., zástupci zprávy CHKO a starosty okolních obcí, pozval všechny cyklonadšence na slavnostní otevření a první projížďku ze Zaječova do Brd“, říká Martin Draxler, středočeský radní pro regionální rozvoj, cestovní ruch a sport.

Projekt značení celkem 270 km byl realizován z prostředků spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, mezi jehož členy patří například Středočeský kraj, měst Příbram, Mikroregion Hořovicko a Ekologické centrum Orlov. Projekt tak navazuje na poslední značení proběhlé v roce 2011. Značení 12 cyklotras vyšlo spolek na 1 004 300 korun.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Pátek 12.8.den 24 / 28°Cnoc 11 / 15°C
 
přeháňky
Sobota 13.8.den 24 / 28°Cnoc 12 / 16°C
 
oblačno
Neděle 14.8.den 26 / 30°Cnoc 14 / 18°C