Sedlčany jsou centrem Sedlčanska celého kraje kolem středního toku řeky Vltavy. Okolní krajina učarovala již v minulosti výtvarníkům a hudebním skladatelům a dnes především láká turisty pěší i na kole.

Dominantou města je budova Staré radnice, kde sídlí Městské muzeum Sedlčany. Tady se dozvíte vše nejen o historii kraje, ale i o slavných osobnostech, které zanechali na Sedlčansku svou stopu a čerpali zde inspiraci. Především o skladateli Josefu Sukovi a rybníkáři Jakubu Krčínovi.

Další cennou památkou je kostel sv. Martina, kde byla nedávno odhalena středověká freska Klanění tří králů. Prohlédnout si ji můžete po předchozí domluvě na místním infocentru.

Líbezná krajina kolem Sedlčan láká k pěší a cyklovýletům. Jen 3 km od města stojí jedna z nejoblíbenějších památek regionu – zřícenina větrného mlýna u obce Příčovy. Jedná se o největší zříceninu mlýna holandského typu v Evropě.

Na sever od města vás po červené značce dovede Sukova stezka na vrch Drahoušek, na místo, kde skladatel Josef Suk tak rád sedával a rozhlížel se po krajině. Dnes tu můžete vyšplhat na rozhlednu Drahoušek a sami se tak pokochat krásou zdejší krajiny.


Sedlčany

Sedlčany

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Čtvrtek 28.9.den 24 / 28°Cnoc 11 / 15°C
 
oblačno
Pátek 29.9.den 24 / 28°Cnoc 10 / 14°C
 
oblačno
Sobota 30.9.den 19 / 23°Cnoc 13 / 17°C