Vltavské výhledy

Pravý břeh Vltavy od Orlické přehrady až po přehradu Slapy skýtá nádherné výhledy ze strmých skal i ukrytých pláží. Stezky Vltavské vyhlídky vás provedou kouzelným krajem kolem řeky Vltavy.

Na výběr máte hned několik úžasných míst. Je libo ráj vyhlídek Drbákov-Albertovy skály? Nebo hledat Stopy Keltů v Hrazanech, či se vydat na nejkrásnější vyhlídku Solenickou podkovu přes hrad Vrškamýk? Ti nejzkušenější turisté mohou projít všechna tato místa po více než 100 km dlouhé trase vedené po turistických značkách.

TOP lokality:

Drbákov-Albertovy skály 7 km

Sedmikilometrový okruh naučné stezky vás provede po skalách nad Vltavou nedaleko obce Nalžovice. Čeká na vás hned deset vyhlídek. Postupně navštívíte Albertovu vyhlídku, Bartůňkovu vyhlídku, Bílou skálu, nebo Tisovou vyhlídku. Část stezky vede po strmém úbočí, kde se cítíte jako na skutečné vysokohorské tůře. Nechybí ani náročnější úseky jištěné řetězy.

Solenická podkova a rozhledna Milada

Ikonický pohled na Vltavu nabídne vyhlídka u Altánku ze skály Na Vraném na Solenickou podkovu. Dostanete se sem z obce Zduchovice. Na druhém břehu u osady Zadní Chlum stojí nová rozhledna Milada s úžasnými výhledy na celé Povltaví a krajinu Toulavy.

Vyhlídka opata Zavorala a keltské Oppidum Hrazany

Úžasný pohled na Slapskou přehradu se vám otevře z Vyhlídky Opata Zavorala s kamenným křížem v úzkém cípu země mezi Vltavou a potokem Mastník. Stezka Opata Zavorala, která vede až k mysu, kde stával hrádek Ostromeč se tu napojuje na areál keltského oppida Hrazany- jednoho z největších v ČR. Do dob starých Keltů vás zavede několik naučných panelů. A ty výhledy…


Související informace

Statek Všetice

Zakuste atmosféru bezstarostného venkova se stylovým zázemím hotelu, vhodného pro svatbu, firemní a společenské akce. Jezdecký areál, který ke statku Všetice neodmyslitelně patří, nabízí moderní zázemí pro jezdce a jejich koně.

Pěšky podél Vltavy Svatojánskými proudy

Hluboké údolí Vltavy se skalnatými srázy jen kousek na jih od Prahy je dodnes jako stvořené pro milovníky romantického putování krajinou. A co teprve kdybyste se tu ocitli před několika desítkami let, kdy tu místo hladiny štěchovické přehrady bylo možné spatřit pověstné Svatojánské proudy. Bouřlivý peřejnatý úsek řeky v délce asi sedm kilometrů byl postrachem pro vory a malé lodě, které tudy kdysi převážely dřevo, kámen či sůl. Když narazily na balvan v řečišti nebo v zákrutách na břeh, počítaly se újmy nejen na plavidle, zboží, ale někdy i na životech. Na ochranu vorařů zde byla roku 1722 postavena socha sv. Jana Nepomuckého, podle něhož získaly proudy své jméno. Za první republiky je začali vyhledávat také vodáci a trampové, kteří si kolem řeky stavěli chatky a později i sruby.

Zábavní park TEPfactor

Sportovní a zábavní park TEPfactor nabízí několik druhů aktivit vhodných jak pro rodiny s dětmi a party přátel, tak větší skupiny složené například z kolegů z firem či spolužáků ze škol. V jejich nabídce jsou například týmové hry, v rámci nichž se plní úkoly. Tyto hry jsou skvělé na prověření a utužení týmového ducha a zalíbí se malým i dospělým účastníkům.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Pátek 12.8.den 24 / 28°Cnoc 11 / 15°C
 
přeháňky
Sobota 13.8.den 24 / 28°Cnoc 12 / 16°C
 
oblačno
Neděle 14.8.den 26 / 30°Cnoc 14 / 18°C