Vlašský dvůr

Vlašský dvůr, národní kulturní památka, sloužil jako královská mincovna, rezidenční sídlo panovníků s unikátní královskou kaplí.

Ve Vlašském dvoře, kde mimo jiné sídlí radnice města, se nacházejí expozice mincovnictví a královský palác s audienčním sálem a unikátní gotickou secesně vymalovanou kaplí. V části sklepení Vlašského dvora  je možné se seznámit v Muzeu kutnohorských pověstí, duchů a strašidel s místními legendami.

Při prohlídce této památky se mimo jiné dozvíte, jaké platidlo mělo ve starých dobách funkci dnešního eura, odkud pochází dolar a jaká významná politická rozhodnutí učiněná v 15. století v Kutné Hoře měla dopad na celou střední Evropu. Královská kaple vás jistě nadchne svojí nádherou, která spočívá ve spojení vrcholně gotické architektury, pozdně gotického vybavení a secesní výmalby.  Určitě vás také zaujme ukázka ražby stříbrného pražského groše, kterou si ti odvážnější mohou vyzkoušet sami v rámci speciální prohlídky "Vyraž si...!“, ze které si svůj vlastnoručně vyražený groš odnesete domů.

V pokladně lze zakoupit širokou škálu suvenýrů a především ručně i strojově ražených kopií mincí ve středověku z Vlašského dvora (pražský groš, parvus, tolar a další). Kutná Hora

Havlíčkovo náměstí 552, Kutná Hora, 284 01

Telefon:+420 327 512 873
GSM:+420 736 485 407
E-mail:vlasskydvur@pskh.cz
Web:https://pskh.cz/

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

skoro jasno, možnost bouřky
Pátek 5.8.den 33 / 37°Cnoc 18 / 22°C
 
polojasno až zataženo
Sobota 6.8.den 22 / 26°Cnoc 17 / 21°C
 
polojasno až zataženo
Neděle 7.8.den 23 / 27°Cnoc 12 / 16°C