Muzeum Oty Pavla a unikátní skanzen hornictví

Hrad Okoř – Muzeum Oty Pavla Buštěhrad – Zámek Kladno – Hornický skanzen Vinařice – Kostel sv. Štěpána – Důl Libušín – Muzeum T. G. Masaryka Lány – Turyňský rybník Kamenné Žehrovice
Zřícenina hradu Okoř – jedna z nejmalebnějších hradních zřícenin u nás, cíl romantiků, dějiště  festivalů, koncertů či kumštýřských vystoupení. 
Muzeum Oty Pavla. Byl to Buštěhrad, který se stal útočištěm rodiny významného českého spisovatele Oty Pavla, když je za 2. světové války pořádali nacisté v Praze hony na Židy. Prohlédněte si na vlastní oči to, o čem jste zatím jen četli v jeho knihách. Zámek Kladno toho nemá zrovna málo k nabídnutí. Za vidění stojí galeriemaketa štoly i zámecká zahrada s medvědáriemHornický skanzen Vinařice ukazuje zase trochu drsnější tvář Kladna, respektive jeho hornicko-hutnickou tradici. Celý historicky vzácný areál je zachován v modelu tzv. posledního pracovního dne, kde vše zůstalo tak, jako by havíři odešli právě včera. Opravdu jedinečná podívaná! A za vidění stojí i gotický, později barokně upravený trojlodní kostel sv. Štěpána v obci Pchery ze 14. století. Přes Vinařicepokračujeme dál do Libušína, kde stojí za povšimnutí velký komplex dolu Schoeller. Jeho počátky sahají do 19. století. A zde také roku 2002 definitivně ustala těžba uhlí na Kladensku. Muzeum T. G. Masaryka v Lánech –osobnost prvního československého prezidenta a s ním spojené historické události v pěti obsáhlých expozicích. Turyňský rybník Kamenné Žehrovice je přírodní rezervace, která se stala malebným domovem mnoha druhů vodního ptactva. Pozorovat tu lze ledňáčky říční, volavku stříbřitou i dudka chocholatého.
Okoř

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Neděle 27.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Pondělí 28.11.den 3 / 7°Cnoc 0 / 4°C
 
oblačno až zataženo
Úterý 29.11.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C