Vojenská technika i sídlo Františka D Este

Průhonický zámek –Vojenské technické muzeum Lešany – Zámek Konopiště –Zámek Jemniště – Blaník – Hrad Český Šternberk – Zámek Zásmuky
Neorenesanční klenot, to je Průhonický zámek zasazený v překrásném parku, který je dokonce součástí světového dědictví UNESCO.
Pokračujeme od romantiky k technice: 350 historických tanků, letadel, kanónů, motocyklů, obrněných vozidel a další vojenské techniky. To je Vojenské technické muzeum Lešany – jedno z nejrozsáhlejších muzeí svého druhu v Evropě. To si dejte hned na začátek a pak rovnou na zámek Konopiště, sídlo zavražděného následníka rakouského trůnu Františka Ferdinanda d’Este. Jelikož byl arcivévoda náruživým lovcem, uvidíte zde nejen obdivuhodnou sbírku trofejí, ale také naprosto kuriózní střelnici z roku 1900. Jen tak mimochodem – v Konopišti je zároveň oficiální tovární muzeum značky českých motocyklů Jawa. Barokní zámek Jemništepotěší každou romantickou duši. I žaludek. Pikniky ve zdejším zámeckém parku patří mezi vyhlášené. Co se stane až bude českému národu nejhůř? Hora Blaník se otevře a z ní vyrazí vojsko vedené patronem České země, sv. Václavem, na pomoc. V létě 2018 to snad ještě nebude, ale i tak návštěvu Blaníku vřele doporučujeme. Hrad Český Šternberk byl založen r. 1241 a je jedním z nejstarších českých hradů a je dodnes ve vlastnictví svých zakladatelů – rodu Šternberků. Posledním zámkem okruhu jsou Zásmuky, krásné barokní sídlo s renesančními prvky, umělou jeskyní a bývalým pivovarem.
Průhonice

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Neděle 22.5.den 19 / 23°Cnoc 8 / 12°C
 
oblačno
Pondělí 23.5.den 22 / 26°Cnoc 7 / 11°C
 
oblačno
Úterý 24.5.den 20 / 24°Cnoc 12 / 16°C