Do středních Čech vtrhlo jaro v plné síle

Jaro je tu! Střední Čechy prozářilo slunce, vzduch zavoněl jarním kvítím a tráva se zazelenala. Všechno kolem se opět probouzí po zimním spánku a jaro do středních Čech skutečně vtrhlo v plné síle. K jarnímu období neodmyslitelně patří také mláďata a nejinak je tomu i ve středních Čechách, kam posíláme hned několik gratulací. Z nově narozených němých tváří se těší v Zooparku Zájezd i na Farmě Blaník, zatímco ve Vrchbělé jsou plní očekávání.

V Zooparku Zájezd nedaleko Kladna to začíná vonět prvními rozkvetlými květy a mezi nimi je zřetelně slyšet hlahol skotačících zvířátek. Od začátku roku se zde narodila řada nových členů zvířecích rodin, která už se těší na vaši návštěvu. Zoopark Zájezd se specializuje na chov chameleonů. Můžete se tu tak seznámit s 20 různými druhy těchto drobných a roztomilých mistrů kamufláže, kteří mění svoji barvu podle emocí. Na začátku roku tuto početnou „rodinu“ doplnilo 13 malých chameleonů Elliotových. Další nové přírůstky na sebe však nenechaly dlouho čekat. V březnu v Zooparku přivítali malé lemury nebo kozy kamerunské. Malá kůzlata již vesele dovádějí v dětském koutku, kde najdete i králíky, slepice a výběh pro prasátka. I přesto, že si za zvířátky zatím nemůžete udělat výlet a vyzkoušet si jejich krmení, pomoc s naplněním misek můžete i na dálku. 

Více se dozvíte tady: http://zoopark-zajezd.cz/kam-jste-se-podeli/


Také na Farmě Blaník se již stromy obalují listím a jejich zvířátka netrpělivě vyhlížejí ze svých výběhů, kdy se na ně přijdou podívat první návštěvníci. V uplynulých týdnech se na farmě narodilo několik jehňat a kůzlátek. A protože za nimi zatím dětští návštěvníci nemohou, starají se o ně děti zaměstnanců. Ti jim také dala legrační jména, a tak po otevření bran, budete na farmě moci potkat například Chlupáčka, Kominíčka, Bělušku nebo čtyřrohého beránka Čtveráka, kterému na hlavě skutečně vyrostly čtyři růžky.


To ve sportovně rekreačním areálu Vrchbělá jsou v očekávání. Jejich emu hnědý Emil sedí od února na sedmi vejcích, kterému snesla jeho družka Emilka. Pštrosí tatínek sedí na vejcích v průměru 50 dní, a proto nové přírůstky očekávají ve Vrchbělé v druhé polovině dubna.

Až tedy omezení skončí, můžete se těšit na celou řadu nových přírůstků, kterých ve středních Čechách každým dnem přibývá a již se těší na návštěvníky, aby se mohla světu pořádně ukázat.

 


Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Pátek 2.12.den -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 3.12.den 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
 
Neděle 4.12.den / °Cnoc / °C