Poznejte milostné příběhy, které se odehrály ve středních Čechách

A víte,že… zámek ve Vrchotových Janovicích byl místem, kam za tvůrčí inspirací jezdil malíř Max Švabinský, nebo spisovatel a básník Rainer Maria Rilke? A že onou múzou pro ně byla baronka Sidonie Nádherná z Borutína?

Poslední šlechtická majitelka zámku ve Vrchotových Janovicích byla ve své době velmi pokrokovou ženou. Sidonie Nádherná z Borutína (1885-1950) se kvůli svobodě nechtěla vzdát lásky, ale ani svobody kvůli lásce.

Inspirovala po celý život. Její jméno se zakódované objevuje v mnoha verších rakouského spisovatele Karla Krause, ale i skryté v obsáhlé korespondenci a denících básníků, spisovatelů i malířů.

O tomto příběhu a mnoho dalších příběhů, které svázala krajina a památky ve středních Čechách se známými, i méně známými osobnostmi dějin, se dočtete v naší brožuře „Milostné příběhy středních Čech“

Přeneste se prostřednictvím našich příběhů do minulosti na poutavá místa středních Čech a poznejte skutečné příběhy o lásce plné emocí, bojující s předsudky a dalšími nástrahami. 

Jedná se o šťastné i nešťastné příběhy žen, mužů, mileneckých i manželských dvojic. 

Dočtete se o múze významného hudebního skladatele Antonína Dvořáka, o lásce dvou intelektuálů – slavného českého spisovatele Karla Čapka a herečky Olgy Scheinpflugové i o láskách významných českých panovníků. 

Věříme, že tento turistický průvodce pro vás bude natolik inspirující, aby vás nalákal k osobní návštěvě míst spojených s těmito příběhy. Vydejte se za skutečnou romantikou a nechte se jí okouzlit při toulkách Středočeským krajem.

Příjemné a inspirativní čtení.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

přeháňky nebo bouřky
Čtvrtek 18.8.den 31 / 35°Cnoc 16 / 20°C
 
bouřky
Pátek 19.8.den 23 / 27°Cnoc 15 / 19°C
 
Sobota 20.8.den / °Cnoc / °C