„Střední Čechy královské“ se představily v Mnichově

Ve dnech 19. – 23. 2. v Bavorské metropoli Mnichově proběhl významný veletrh cestovního ruchu F.RE.E, kde měla zastoupení i Středočeská centrála cestovního ruchu. p.o. (SCCR).

Veletrh F.RE.E, který se letos konal již po padesáté, je veřejnosti známý svojí širokou paletou turistických nabídek pro sport a volný čas a patří k nejvýznamnějším veletrhům cestovního ruchu v Německu. Letošní jubilejní ročník navštívilo přes 130 000 návštěvníků. Prezentovalo se zde přes 1300 vystavovatelů ze 60 zemí světa a jedním z nich byla i Středočeská centrála cestovního ruchu, která se představila v rámci expozice České republiky zastoupené agenturou Czechtourism. 

Jako partner expozice měla více výstavního prostoru než běžní vystavovatelé. Společně se SCCR se prezentoval také zámek Loučeň, kde se návštěvníci mohli vyfotit ve fotokoutku s trůnem v historických kostýmech. 

SCCR se v Mnichově jako poprvé v zahraničí prezentovala i s novým destinačním logem „Střední Čechy královské“. 

Návštěvníci expozice měli možnost se seznámit s turistickými nabídkami a mnohými propagačními materiály s informacemi, jak trávit volný čas ve středních Čechách. Největší zájem byl o mapy cyklistické, mapy kempů, katalog pivovarů a další.

Na velkoformátové promítací ploše, se prezentovaly fotografie a videa ze středních Čech. Projekce měla veliký úspěch a kolemjdoucí návštěvníci si se zájmem fotili a natáčeli obsah. Prezentaci Středních Čech královských hudebně doprovázel v Německu velmi populární saxofonista Felix Slováček, který návštěvníkům zahrál své nejznámější skladby a samozřejmě, že nechyběla ani známá skladba z pohádky Tři oříšky pro Popelku.

„Veletrh v Mnichově je skutečně veletrhem aktivní turistiky a my jsme měli možnost návštěvníkům představit střední Čechy jako pestrou destinaci. Rozdalo se mnoho materiálů. Velký zájem byl o cyklomapy, mapy kempů, pivovarů a další aktivity. Poprvé jsme v zahraničí prezentovali destinační značku „Střední Čechy královské“. Jako partner expozice jsme měli možnost více i předem oslovit cestovní kanceláře a tisk. Na velkoformátové promítací ploše jsme prezentovali fotografie a videa což velmi upoutávalo pozornost a návštěvníci se zajímali o některá místa. Naší expozici hudebně dokresloval Felix Slováček, který je v Mnichově velmi populární a nejeden návštěvník se u nás zastavil, když slyšel známé tóny z pohádky Tři oříšky pro Popelku.“, uvedla ředitelka Zuzana Vojtová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Pondělí 14.11.den 6 / 10°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Úterý 15.11.den 4 / 8°Cnoc 0 / 4°C
 
občasný déšť
Středa 16.11.den 5 / 9°Cnoc 1 / 5°C