Letošní Travelcon přinese první celorepublikové setkání destinačních společností

2 dny, 20 přednášek a přes 40 speakerů – takový bude letošní ročník odborné konference Travelcon v Českých Budějovicích. Do jihočeské metropole na ní i tentokrát zamíří více než tři stovky návštěvníků, ať už jde o marketingové pracovníky, manažery, nebo podnikatele. Všechny spojuje jeden společný jmenovatel – cestovní ruch. A právě v tomto oboru se Travelcon zařadil mezi nejvýznamnější eventy svého druhu u nás. Dějištěm akce se stane pavilon Z českobudějovického Výstaviště ve čtvrtek 23. a v pátek 24. dubna.

Největší tuzemská konference cestovního ruchu si klade za cíl zejména připravit lidi z oboru na nadcházející sezónu. Na Travelconu zazní nejen nejaktuálnější oborové trendy. Mimo přednášky mají účastníci při networkingu prostor navázat nové kontakty a potenciální spolupráce. Kromě podnikatelů, pracovníků infocenter, studentů nebo majitelů cestovních kanceláří je Travelcon určen všem, kterým je oblast cestovního ruchu blízká. Akci tradičně pořádá Jihočeská centrála cestovního ruchu. Krajská příspěvková organizace tím chce – mimo jiné – také dosáhnout celkového zlepšení kvality služeb v regionu.

OBOROVÉ NOVINKY I STARÝ DOBRÝ MARKETING – PROGRAM HNED VE 3 SÁLECH

Okruh hlavních témat letošního Travelconu se dá rozdělit do čtyř oblastí, které plynule navazují na předchozí ročníky a zároveň s každým novým rokem dávají prostor pro nové otázky. Konference se proto neobejde bez novinek na poli cestovního ruchu. Řečníci ale rozeberou i tradiční otázku marketingu a médií. Ruku v ruce s tím jde i pro turismus tolik podstatná kvalita služeb a na ní navazující efektivita podnikání.  

Ať už se z jakéhokoliv důvodu letošního Travelconu nemůžete zúčastnit osobně, nemusíte zoufat. Organizátoři pro vás budou dění v prvním přednáškovém sále streamovat online přes web a přenos bude navíc kompletně tlumočen do anglického jazyka. Kapacitně největší prostor konference se zaměří na obecnější okruhy, ale zároveň přivítá i jednoho z nejvzácnějších hostů. Svou účast totiž potvrdil předseda Fóra cestovního ruchu ČR Viliam Sivek, který na jih Čech zavítá s přednáškou nazvanou „Podnikání s hroší kůží“.

Viliam Sivek patří mezi opravdové odborníky v oboru. Jako ředitel rodinné společnosti SIVEK HOTELS, majitel cestovní kanceláře a neúnavný propagátor české gastronomie v zahraničí představuje snad možná nejpovolanějšího člověka v naší oblasti. Jeho vystoupení se zaměří na problematiku spolupráce podnikatelů s destinačními společnostmi,“ popsala koordinátorka Travelconu Petra Machovcová. Dalším ze speakerů bude například kreativec Jan Jelínek, který už patří mezi travelconové stálice. „Jeho přednáška se každoročně setkává s obrovským ohlasem. I letos nás vezme do budoucnosti a vystoupí s prezentací „Trendy 2021“, dodala Machovcová.

Druhý přednáškový sál se stane dějištěm vůbec prvního setkání destinačních společností v ČR. Výběr místa pro tuto mimořádnou událost není náhodný. „Právě v jižních Čechách se zrodila tato myšlenka a po jejich vzoru se certifikovaly další kraje. Ve spolupráci s agenturou CzechTourism a turistickou oblastí Budějovicko jsme dali dohromady speciální přednáškový program. Zaměříme se v něm nejen na nejčastější problémy v rozvoji a řízení destinace, ale i na příklady dobré praxe a inspirace z domácích i zahraničních destinačních společností“, prozradil ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Registrace na konferenci probíhá přes online formulář na webuwww.travelcon.cz, kde si až do konce února můžete zajistit vstupenku za zvýhodněnou cenu.

CESTOVÁNÍ A GASTRONOMICKÉ ZÁŽITKY – NEROZLUČNÁ DVOJICE

K turismu neodmyslitelně patří dobré jídlo a speciality daných míst. I proto na Travelcon plynule naváže čtvrtý ročník nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest s podtitulem Travel♥Gastro. Ten potrvá od pátku 24. do neděle 26. dubna v prostorách pavilonu T1 českobudějovického Výstaviště. „Jednotlivé stánky návštěvníky obohatí o nejrůznější chuťové zážitky. Připravujeme cestovatelské a kuchařské show. To vše doplní živá hudba i soutěže o drobné ceny“, uzavírá manažerka veletrhu Klára Kaštylová.

www.travelcon.cz,www.travelfest.cz.

Speciální program pro DMO:

10:00 oficiální zahájení
  • Certifikace DS a další plány agentury CzechTourism
  • Formy financování destinací v ČR (zaměstnanci, provoz, marketing)
  • Jak získat peníze do destinace (žádosti, plnění, služby)
  • Příklady dobré praxe a inspirace z DS v ČR i v zahraničí
  • Nejčastější problémy v rozvoji a řízení destinace
  • Diskuze
16:30 předpokládané ukončení setkání

Program pro DMO je součástí konference Travelcon, která je již tradičně dvoudenní a uskuteční se 23. a 24. 4. 2020. Pro kraje/krajské DMO jsou k dispozici 2 vstupenky ZDARMA a to zadáním hesla, které získáte na e-mailu Ludmila.prokesova@sccr.cz. Heslo následně vyplnítev registračním formuláři na webu konference www.travelcon.cz.

Zdroj: www.jccr.cz

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Středa 10.8.den 24 / 28°Cnoc 9 / 13°C
 
polojasno až zataženo
Čtvrtek 11.8.den 25 / 29°Cnoc 11 / 15°C
 
oblačno
Pátek 12.8.den 24 / 28°Cnoc 11 / 15°C