Na kole kolem Vltavy

Řeka čaruje a Vltava, nejslavnější z českých toků, obzvlášť. Mohutná plocha Orlíku se leskne modře jako jasné oko, strmé skály ční nad řekou, kterou mohutná přehrada pustí dál, a když pohlédnete na zákrutu u Solenic – Vltavskou podkovu, úžasem se vám zastaví dech.

S výhledy začneme hned za vesničkou Kovářov. Zde na Onom Světě stojí vyhlídková věž, ze které poprvé přehlédnete romantický vltavský kraj.

Když sestavy nabažíte, minete hráz Orlíku, vystoupáte k vyhlídce na podkovu, zavede vás cesta ke zřícenině jak z pohádky. Zde stával hrad českých králů Vrškamýk, dnes už jsou z něj jen ruiny, ale kolem kvete nové dřevěné městečko s hřištěm a čím jiným, než vyhlídkovou věží.

Zhluboka se nadechněte a vychutnejte kouzla řeky Vltavy plnými doušky.

Trasa začíná v Kovářově
Kovářov – po cyklotrase 1154 na jihozápad směr Slavoňov – Slavoňov – na křižovatce cyklotras odbočíme na cyklotrasu 7 (Vltavskou)– Žebrákov – za obcí po silnici doprava na Zahořany, Onen Svět – za obcí doleva po cyklo 8140 – Onen Svět rozhledna – cyklo 8140 - na křižovatce u aut. zast. Chrást sjedeme z cyklotrasy a pojedeme rovně po silnici a zelené směr Planá – Planá – pokračujeme rovně po neznač. cestě, za obcí doprava na cyklotrasu 7 (Vltavskou) –Milešov – v obci na cyklotrasu 111 na západ směr přehrada Orlík – Kemp Popelíky – na křižovatce před hrází Orlíku sjedeme z cyklotrasy a pokračujeme po dlážděné cestě vpravo – po mostě přes Vltavu – za mostem doprava po silnici – Solenice –Větrov – v obci doprava po zelené (obtížný místy špatně sjízdný úsek, jen pro horská kola), těsně před Zduchovicemi na křižovatce několika cest, kde zelená uhýbá doleva mezi stromy, se dáme doprava až narazíme na oranžovou šipku s nápisem Altánek, necháme zde kola a pěšky pokračujeme po stezičce na vyhlídku a zpět – zpět na zelenou – Zduchovice – v obci pokračujeme po silnici rovně na sever a dále doprava po silnici 118 směr Kamýk nad Vltavou (před obcí doprava po zelené k areálu hradu Vrškamýk a zpět) – Kamýk nad Vltavou – v obci se napojíme na cyklotrasu 8195 na jih, za mostem doprava na cyklotrasu 7 (Vltavskou)– Krásná Hora nad Vltavou – v obci na cyklotrasu 8141– Krašovice –– Jalovčí – dále po cyklotrase 8140– Předbořice –v obci sjedeme z cyklotrasy a pokračujeme po silnici na jih směr Březí – Březí – v obci doleva po silnici směr KovářovKrásná Hora nad Vltavou

Vodní doprava

Řeka / úsek:
Vltava

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Středa 26.10.den 12 / 16°Cnoc 3 / 7°C
 
polojasno až zataženo
Čtvrtek 27.10.den 15 / 19°Cnoc 7 / 11°C
 
polojasno až zataženo
Pátek 28.10.den 16 / 20°Cnoc 7 / 11°C