Střední Čechy královské, nové logo pro turistický region

V pátek hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová slavnostně pokřtila na veletrhu Holiday World nové destinační logo „Střední Čechy královské“. Tuto značku zvolila Středočeská centrála cestovního ruchu, p.o. (dále jen SCCR) z toho důvodu, že ve Středočeském kraji je nejvyšší koncentrace hradů a královských měst z celé České republiky. Královský námět bude zároveň hlavním tématem novinek pro letošní turistickou sezónu. 

Středočeský kraj byl významným regionem už ve středověku. Čeští králové zde stavěli své tvrze, hrady, budovali královská města, činili významná rozhodnutí. Četné královské cesty, jsou dodnes dobře viditelné v krajině. Proto ke středním Čechám patří přívlastek královské. Autorkou loga je Helena Janečková. 

Na veletrhu se udělovaly i ocenění, SCCR obdržela rovnou dva diplomy za první místo, a to v kategorii „Nejpůsobivější expozice nad 60m²“ a „Nejzajímavější propagační materiál“.

Velkým lákadlem pro návštěvníky expozice Středočeského kraje na veletrhu Holiday World byly vystavené kopie císařské koruny Svaté říše římské, která je dílem uměleckého řemeslníka Jiřího Urbana z Turnova a vznikla na objednávku Středočeského kraje v roce 2009 pro stálou expozici na hradě Karlštejn a dále replika Svatováclavské koruny, kterou vytvořil v roce 2016 turnovský šperkař Jiří Belda ml.

Návštěvníci expozice turistické destinace Střední Čechy se mohli vyfotografovat v dobových kostýmech a mohli v nich usednout i na „královský trůn“, nechat si udělat razítko nebo pečeť s logem Střední Čechy královské. Atmosféru „královské“ expozice dokreslovali trubači a filmové árie z filmu Noc na Karlštejně, které zpívala muzikálová zpěvačka Eva Kleinová

Středočeská expozice budila na veletrhu Holiday World opravdu velký zájem. Lákadel bylo pro návštěvníky celá řada. Bylo milé pozorovat návštěvníky, jak si společně se zpěvačkou Evou Kleinovou zpívají píseň z filmu Noc na Karlštejně, nahrávají a fotí si celý program a vystavené exponáty. Velký zájem byl o propagační materiály nejen SCCR, ale všech spoluvystavovatelů,“ uvedla ředitelka Zuzana Vojtová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Čtvrtek 1.12.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Pátek 2.12.den -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 3.12.den 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C