Na kole po stopách Josefa Suka Sedlčanskem

Z kopce, na kterém dnes stojí rozhledna Drahoušek, se rád rozhlížel po svém milovaném rodném kraji. Vydejme se po stopách hudebního skladatele Josefa Suka, který na Sedlčansko, krásný kout Toulavy, nedal dopustit. Z rodných Křečovic se rád vypravoval na procházky na zámek Radíč, kde dnes můžete potkat nejednu princeznu, ke Křepenické tvrzi, kterou si zde nechal postavit rybníkář Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan i k jeho oblíbenému potoku Mastník a hrádku Kozí hřbet. Své kroky často směroval i na Svatojansko, kde se těšil z poklidných přírodních scenérií. Mnoho umělců, zejména malířů, tak díky němu objevilo kouzlo zdejší krajiny. Objevte ho také ze sedla kola nebo pěšky na skalách naučné stezky Drbákov- Albertovy skály, z keltského oppida v Hrazanech nebo zříceniny hrádku Ostromeč. A až to budete mít vše za sebou, nechte se ukolébat Sukovou hudbou, lepší kulisu ke krásným vzpomínkám nenajdete.

Trasa začíná v Sedlčanech. Jedná se o dva okruhy, které je možné jet samostatně.
Sedlčanský: Sedlčany – cyklo 8136  – Prosenická Lhota – pokračujeme po cyklo 8132 směr Osečany – Radíč –Nalžovice - Křepenice –od Krčínovy tvrze v Křpenicích se vrátíme zpět do Nalžovic stejnou cestou – v Nalžovicích pře aut. zast. Odbočíme doprava po neznačené cestě a napojíme se na cyklo 8124 - Dublovice – doleva po cyklotrase 8133 směr Příčovy – Příčovy – Sedlčany.
Pokračuje Svatojánský okruh: Sedlčany – po cyklotrase 111 směr Krásná Hora nad Vltavou (na trase možno odbočit do obce Svatý Jan k poutnímu místu a zpět) – Krásná Hora – pokračujeme po cyklotrase 8138 – Vysoký Chlumec – dále po cyklotrase 8137– Ústupenice – po 8137 – Poušť sv. Marka – 8137 - na křižovatce s cyklo 111 odbočíme doprava po 111 ­­– Třebnice - Solopysky – Sedlčany

Podrobnosti

Start     Sedlčany
Konec  Sedlčany
Délka   74km

Sedlčany

Vodní doprava

Řeka / úsek:
Vltava VD Slapy

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Pátek 9.12.den -1 / 3°Cnoc -6 / -2°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 10.12.den -1 / 3°Cnoc -3 / 1°C
 
sněžení
Neděle 11.12.den -3 / 1°Cnoc -4 / 0°C