Destinace Střední Čechy se představuje v Mnichově

Na veletrhu F.RE.E. Mnichov se účastní Středočeská centrála cestovního ruchu již tradičně. Německo je pro Středočeský kraj velmi významnou destinací. Jedná se o nejsilnější cílovou skupinu v rámci incomingu.

Letos přichází Středočeská centrála cestovního ruchu do Mnichova s novým destinačním logem, značkou „Střední Čechy královské“ a vůbec poprvé ho tak představuje na zahraničních trzích. Tomu je zaměřen také doprovodný program na veletrhu a část turistické nabídky. 

Také zájemci o aktivní turismus se mohou seznámit s možnostmi, jak lze trávit volný čas ve středních Čechách a na stánku si mohou vybrat z mnoha propagačních materiálů. K dispozici je nová mapa turistických cílů, brožura královských míst ve středních Čechách, mapa rozhleden nebo mapa pivovarů, které mohou turisté při svých toulkách navštívit. Pro aktivnější turisty jsou připraveny cyklistické mapy, které je mohou přivést na mnoho historických, kulturních i církevních památek. Inspirovat se na pultu destinace Střední Čechy mohou také hráči golfu, pro které je zde připravena nabídka více jak 20 hřišť v regionu.

Kromě sportovního vyžití naleznou návštěvníci i tipy, kde se ve středních Čechách mohou ubytovat. Připravena je nabídka takzvaného šlechtického ubytování v prostředí luxusních českých zámků, které uspokojí i náročnější klientelu. Návštěvníky, kteří hledají spíše relaxaci v přírodě a na venkově, potěší nabídka venkovského ubytování a mapa vybraných středočeských kempů.

Pro zástupce cestovních kanceláří jsou připraveny tipy na výlety po středočeských hradech a zámcích, ve kterých dodnes žijí jejich původní majitelé. Ale i jiné tipy na lákavé turistické cíle v blízkém okolí Prahy. 

V rámci expozice na stánku CzechTourismu, jehož součástí je prezentace Středních Čech, probíhá během veletržních dnů vystoupení známého českého klarinetisty Felixe Slováčka, v jeho podání si můžete poslechnout například i populární melodie z pohádky Tři oříšky pro Popelku. 

„Veletrh v Mnichově patří k nejnavštěvovanějším veletrhům v Německu. My chceme zájemcům o aktivní turistiku nabídnout důvody, proč si například přijet zahrát golf do středních Čech, udělat si cyklistický výlet, ubytovat se v krásných prostorách některého z hotelů v zámeckém stylu nebo v některém z kempů“, uvedla ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu Zuzana Vojtová.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

mlha
Úterý 29.11.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Středa 30.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Čtvrtek 1.12.den 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C