Kopie královských korun i nové logo představíme ve své expozici na veletrhu Holiday World v Praze

Ve dnech 13. – 16. února představí Středočeská centrála cestovního ruchu, p.o. (SCCR) svůj region v rámci 29. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World v areálu výstaviště PVA EXPO v pražských Letňanech. Ve čtvrtek SCCR slavnostně otevře svou novou expozici, na které představí návštěvníkům kopie císařské koruny Svaté říše římské a svatováclavské koruny. V pátek hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová pokřtí nové destinační logo „Střední Čechy královské“. Královský námět bude hlavním tématem novinek pro letošní turistickou sezonu.

Atmosféra z doby vlády prvního českého krále, který byl zároveň i císařem Svaté říše římské, bude doprovázet návštěvníky, kteří zavítají do expozice destinace Střední Čechy. Ti se mohou vyfotit s dobovými kostýmy a rekvizitami zapůjčenými ze zámku Loučeň. 

Slavnostního křtu nového loga „Střední Čechy královské“ se zúčastní hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler a zástupci SCCR. U příležitosti otevření expozice zazpívá česká popová a muzikálová zpěvačka Eva Kleinová. 

Expozice bude prezentovat celou turistickou destinaci Střední Čechy. Návštěvníci zde najdou na jednotlivých stancích kromě SCCR turistické oblasti jako Český ráj, Kraj blanických rytířů, Berounsko, Toulava, Brdy a Podbrdsko, zámek Loučeň, Středočeské vodní cesty, a partnerské regiony Pešť a Dolny Slask. Zároveň se mohou inspirovat i nabídkou muzeí a galerií, které na stánku bude zastupovat Odbor kultury a památkové péče SK.

“Holiday World je významný veletrh a my jsme přesvědčeni, že střední Čechy mají z pohledu cestovního ruchu mimořádný potenciál, který chceme návštěvníkům prezentovat. Celá expozice se ponese v duchu královské tématiky, jelikož střední Čechy disponují nejvyšší koncentrací hradů a královských měst v republice. Věříme, že si návštěvníci našeho stánku veletrh užijí a odnesou si inspirativní náměty,“ uvedla ředitelka Zuzana Vojtová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

Umístění expozice SCCR na veletrhu: Hala 2, stánek 2A09

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Čtvrtek 1.12.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Pátek 2.12.den -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 3.12.den 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C