Skiareál Kvasejovice

Sportovní areál v Kvasejovicích patří mezi největší lyžařská centra ve Středočeském kraji. Je vhodný jak pro zdatné sportovce, tak pro rodiny s dětmi, pro něž je k dispozici lyžařská škola s dětským parkem. Lokalita je zajímavá také díky své pradávné historii – užijete si zde lyžování v 1000 let staré vesnici!
Pro návštěvníky skiareálu Kvasejovice je připraveno kvalitní zázemí zahrnující zmíněnou lyžařskou školu, půjčovnu lyží a občerstvení za dobré ceny. Ti, kteří se rozhodnou strávit v malebné oblasti přezdívané Český Merán celý víkend, mohou vybírat z bohaté nabídky nedalekých hotelů a penzionů.
 
Ač je oblast kolem města Sedlec-Prčice známá především díky populární jarní události – turistickému dálkovému pochodu Praha–Prčice –, její malebnost okouzlí rovněž každého, kdo holduje zimním sportům. Krajina plná upravených tras je doslova rájem pro běžkaře.
 
Milovníci českých dějin pak zajisté ocení pradávnou historii místa – první písemná zmínka pochází již z roku 1045 a město Sedlec-Prčice je považováno za kolébka rodu Vítkovců. Pravděpodobně první z jeho členů byl Vítek z Prčice, vážený dvořan, jehož čtyři synové se stali zakladateli významných českých panských rodů.

Zajímavost

Když mniši osídlovali pražský Břevnovský klášter, putovali z německy mluvících zemí a cestou se zastavovali na různých místech, kde hledali odpočinek a pohoštění. Mezi tyto zastávky patřily pravděpodobně také Kvasejovice. Ve středověku kvasit znamenalo hostit a možná odtud pochází název obce.

Sedlec-Prčice

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

přeháňky nebo bouřky
Pondělí 15.8.den 28 / 32°Cnoc 16 / 20°C
 
plojasno až skoro jasno
Úterý 16.8.den 28 / 32°Cnoc 15 / 19°C
 
polojasno až zataženo
Středa 17.8.den 31 / 35°Cnoc 16 / 20°C