Kde si v zimě užít nejvíc legrace? Na kluzištích!

Máte chuť vyměnit lyže nebo snowboard za něco jiného a osvěžit svoji zimní sportovní rutinu? Máme pro vás náš oblíbený tip – brusle! Nejen, že si dáte do těla, ale také zažijete pořádnou dávku zábavy s přáteli nebo dětmi a ze sportovních zážitků se rázem stanou společenské události zimy.
Pokud patříte mezi zdatné krasobruslaře, vystřihnout ladnou piruetu je pro vás dobře známý požitek. Ale jestli jste na bruslích stáli naposledy v rámci tělesné výchovy v první třídě, asi jste už na to, jaká zábava to může být, zapomněli. Co to letošní zimu napravit? Také v případě, že se odhodláte na zamrzlou plochu úplně poprvé, slibujeme, že nebudete litovat a ani těch několik modřin, které vaše prví jízdy pravděpodobně doprovodí, vám náladu nezkazí.
 
Bruslení je perfektní na zlepšení fyzičky a zároveň při něm s přáteli stihnete probrat úplně vše, co vám leží na srdci, a upřímně se zasmát svým vtipně nemotorným pádům. (A jak je známo, smích léčí… i ty případné modřiny!) Mezi další výhody patří dobrá dostupnost kluzišť – většinou se nacházejí nedaleko center měst a obcí a ani rybníky nebývají vzdálené.
 
Kde své krasobruslařské sestavy můžete vypilovat k dokonalosti a kde si zahrát napínavá hokejová utkání? Pokud nás čeká zima jako z Mrazíka, můžete víkendy trávit na zamrzlých rybnících a v případě, že příroda vodní hladiny v jiskřivě ledové zázraky nepromění, problém vyřeší kluziště a stadiony.
 
V Kladně si veřejné bruslení užijete vždy o víkendu v podvečer a rovněž v Kutné Hoře budou soboty a neděle ve znamení této aktivity. Také stadion v Mělníku přivítá bruslaře z řad široké veřejnosti a nejinak tomu bude na stationech v Poděbradech, Příbrami, Mladé Boleslavi nebo ve Slaném. Za jízdami pod širým nebem se vypravte do Kolína, kde umí čarovat úplně stejně jako zmíněný Mrazík a každoročně tu dětské dopravní hřiště přetvoří na kluziště. Letos si pohyb na čerstvém vzduchu můžete v kolínském areálu Vodním světě vychutnávat od 23. 11. 2019 do 31. 3. 2020. Samozřejmě ani kolínský zimní stadion nezůstává pozadu a poskytuje svoji ledovou plochu k veřejným jízdám.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Čtvrtek 11.5.den 17 / 21°Cnoc 8 / 12°C
 
občasný déšť
Pátek 12.5.den 13 / 17°Cnoc 6 / 10°C
 
oblačno
Sobota 13.5.den 14 / 18°Cnoc 7 / 11°C