V roce 2020 se toho bude dít tolik! Na své si přijdou hudební nadšenci, obdivovatelé tradic a lidových obyčejů, diář se zaplní každému, kdo se rád ztratí v reji historických slavností a jarmarků a nudit se nebudou ani sportovci nebo gurmáni. Inspirujte se naším seznamem TOP 20 akcí a vychutnejte si rok plný zážitků.

Zima

31. 1. Noc Hotelů

Tradiční akce, do které e zapojuje nepočet hotelů, funguje především jako poděkování obyvatelům městských čtvrtí, v jejichž blízkosti podnikají. Za symbolickou cenu nabízejí šanci své sousedství poznat jako návštěvník.

6. 3. Dark Snow

Za lyžkými závody nemuíte jen do hor. Ve ki areálu Monínec se koná akce Dark Snow, které se může účastnit každý profi i amatérský lyžař. Zažijte neopakovatelnou atmosféru nočních závodů  nedaleko Prahy.

Jaro

10. - 13. 4. Sedlecká pouť

Jte-li fanoci adrenalinu, zábavy a cukrové vaty, přijeďte na Sedleckou pouť! A když už budete v Kutné Hoře, nezapomeňte se zde zdržet a podívat se do krásného historického centra plného památek a nádherných vyhlídek.

25. 4. - 4. 6. Hudební festival Antonína Dvořáka

Jedním z nejlavnějších tředoč ekých rodáků  byl Antonín Dvořák, jehož hudba dobyla i Měsíc. Festival vážné hudby se koná již více jak 50 let na místech s jedinečnou atmosféru, kterou vám velké koncertní sály nezprostředkují.

2. - 3. 5. a 12. - 13. 9. Hrnčířské a řemeslné trhy

Jte-li obdivovatelé ruční práce, pak i nemíte nechat ujít berounské hrnčířské trhy. Dvakrát do roka se do historického centra sjede na 300 českých i zahraničních hrnčířů. Jejich stánky doplňují další tradiční řemesla a doprovodný program.

8. - 10. 5. Lodě na Labi

Fetival není pouze o přehlídce motoroch člunů  a letních plavbách. Součástí programu je i Labidiáda - soutěž ve splavování řeky na čemkoliv. A nemusíte mít loď, stačí když to popluje.

16. 5. Pochod Praha - Prčice

Zlepšete i svou fyzickou kondici organizovaným dálkovým pochodem Praha - Prčice. Vybrat si můžete z několika tras s rozdílnou délkou a náročností, třeba celých 70 km. Odměnou vám bude dobrý pocit z překonání sama sebe.

Léto

5. 6. Noc kostelů

Zažijte kotel jinak! V průbě hu noci e můžete povat do jinak nepřístupných prostor, účastnit se workshopů, nočních prohlídek při svíčkách nebo koncertů, které v kostelní akustice dostávají nový rozměr.

6. 6. Královský průvod Karla IV.

Každý rok král Karel IV. e svojí chotí doprozí korunovační klenoty při cestě  na hrad Karlštejn. Přidejte se ke králově družině, přespěte s ní na břehu řeky Berounky, nebo jen přijďte králi provolat slávu.

6. 6. Okoř se šťávou

Než e fetivalová ezóna rozjede, máme pro vá první vlašťovku. Tou je Okoř se šťávou! Tak deky s sebou a přijďte včas, ať si najdete nejlepší místo s výhledem na romantickou kulisu Okoře i bohatý hudební program.

8. - 12. 6. Metalové sympózium

Symzium přiší jedinečnou příležitot nahlédnout pod ruce kovářům a výtvarníkům, kteří se sjíždějí z celého světa zkrášlit a oživit Mladou Boleslav. Výtvory z předešlých akcí si můžete prohlédnout při procházce Metalovou stezkou.

12. - 14. 6. Kmochův Kolín

Vzpomínáte si na lidové skladby z hudební výchovy? Kolíne, Kolíne nebo Andulko šafářova? Stojí za nimi kolínský rodák František Kmoch, na jehož poč est je pojmenován mezinárodní festival dechové hudby v moderním provedení.

12. - 14. 6. Votvírák

I když fetivaloezóna začala, to právné otvírání začíná až s Votvírákem, který se koná na letišti v Milovicích. Multižánrový open air festival přináší to nejlepší z české i slovenské rockové, popové a hiphopové hudební scény.

13. 6. Slavnost královny Johanky

Slavnot královny Johanky, druženy krále Jiřího z Poděbrad, připomene významné události spjaté s městem Rožmitál. Královnini poddaní si pro vás připravili dobové hry, střelnici, středověkou krčmu i bě h s kancem na zádech.

20. - 21. 6. Královské stříbření Kutné Hory

Přenete e o 600 let zpět a připojte e k ctihodným dvořanům očekávajícím českého krále Václava IV. s chotí. Přesvědčíte se, že středověk nebyl jen obdobím temna, ale také rozkvětu královského města Kutná Hora.

1. - 5. 7. Prokopská pouť

O tom, že pouť  nemuí být jen duchovní, vás přesvědčí v Příbrami. Zavítejte na svátek sv. Prokopa (patrona rolníků  a havířů) na hornické slavnosti. Čeká na vás hornická kapela č i průvod horníků  s mezinárodní účastí.

10. - 12. 7. Rally Bohemia

Kde jinde uspořádat pretní rally závody, než v domovském městě  české automobilky ŠKODA. Nadchnou se příznivci moderních aut, historických veteránů  i ekologové podporující alternativní pohony motorových vozů.

30. 7. - 2. 8. Let It Roll

Největší drum & baofetival na světě je vyhlášený pro svůj důraz na vizuální stránku. Zahajovací ceremonie spojuje hudební kulisu s projekcí a světelnou show a prostřednictvím smyslů vypráví příběh, jímž je ročník inspirován.

31. 7.  - 1. 8. Highjump

Highjump je pojením portu a zábavy a inpirací pro všechny věkové kategorie. Závodníci předevedou dechberoucí akrobatické skoky do vody, známé jako cliffdiving. Večer na Vás česká hudební a taneční party.

20. - 23. 8. Noir Film Festival

Film noir nemá ja hranice, což je oem nedílnou soátí jeho půvabu. Desítky černobílých filmů české i zahraniční produkce na vás bude čekat v historických prostorách středověkého hradu Křivoklát.

Podzim

12. 9. Lidický okruh

Spanilá jízda veteránů  má sj počátek jv roce 1950, kdy byly uspořádány první automobilové a motocyklové závody k uctění památky vypálených Lidic. K vidě ní jsou zde světové unikáty, které již nikde jinde nespatříte.

12. 9. Příbramská svatohorská šalmaj

Šalmaj je akce plná hudby, tance, divadla a řemeel. Propojuje soudobou tvorbu s historickou atmosférou. Hlavní program, konající se před poutním areálem Svaté Hory, doplňuje tržiště, kde řemeslníci předvádí svůj um a výtvory.

18. - 20. 9. Mělnické vinobraní

lnické vinobraní je jednou z nejtarších a největších vinných slavností u nás. Mimo jarmarku, stánků s vínem a gastronomickými specialitami, lze v ulicích historického centra potkat flašinetáře, sokolníka či pouliční umělce.

28. 9. Národní svatováclavská pouť

Pouť  je symbolem návratu ke kořenům křeť anké kultury a navazuje na staleté tradice velkých staroboleslavských poutí. Připraven je bohatý doprovodný hudební i kulturní program včetně jarmarku.

28. 10. Den Středočeského kraje

V Den vzniku amotatného českolovenského tátu, 28. října, se slaví také Den Středočeského kraje. Rozmanité akce, speciální programy a oslavy probíhají po celých středních Čechách a účastní se jich mnoho kulturních i jiných institucí.

6. - 17. 11. Talichův Beroun

Mezinárodní fetival klaické hudby nee jméno věhlaného českého dirigenta Václava Talicha. První ročník se uskutečnil v roce 1983 a od té doby se posluchačům v rámci akce představilo mnoho č eských i zahraničních interpretů.

20. - 22. 11. Slánské jazzové dny

V královském mětě  Slaný e každý rok koná mezinárodní festival jazzové hudby, během něhož se posluchačů m představují špičkoví čeští a zahraniční muzikanti. Na dva dny se toto středočeské město proměňuje v centrum jazzu.

Advent

5. - 6. 12. a 12. - 13. 12. Královský advent na Křivoklátě

Nenechte i ujít jedny z nejkránějších adventních trhů zasazených do atmosféry středověkého hradu Křivoklát. Čekají tu na vás tradiční řemesla, dobová hudební vystoupení, humorné představení kejklířů  i souboje rytířů.

20. 11. - 30. 12. Lidové Vánoce v Polabí

Poznejte taročeké Vánoce, které i pro vá připravili v celkem osmi chalupách v přerovském skanzenu. Kromě výstavy na vás každý víkend čeká ukázka řemesel, kterési můžete sami vyzkoušet a naučit se tak novou dovednost.
Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Pátek 9.12.den -1 / 3°Cnoc -6 / -2°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 10.12.den -1 / 3°Cnoc -3 / 1°C
 
sněžení
Neděle 11.12.den -3 / 1°Cnoc -4 / 0°C