Sportovní areál Šibeniční vrch

Šibeniční vrch nacházející se v srdci Ladova kraje nabízí bohaté sportovní a společenské vyžití jak v zimních měsících, tak v létě. Čtyři pečlivě upravované sjezdovky potěší milovníky sněhu, ti, kteří holdují spíše slunci a vyšším teplotám, uvítají možnost zahrát si například tenis nebo beachvolejbal. Areál nabízí pohoštění v restauraci a ubytování ve srubovém hotelu nebo ve stylových roubenkách.
Ve sportovním areálu Šibeniční vrch myslí jak na zdatné sportovce, tak na své malé návštěvníky. Například sjezdovky jsou pojmenovány velmi kreativně a hravě – Bobeš, Mikeš a Pašík, tedy podle pohádkových postaviček, které zná každé malé dítě i milovník našeho slavného umělce Josefa Lady. Je tomu tak proto, že se rekreační centrum nachází v obci Mnichovice nedaleko vsi Hrusice, v níž malíř a spisovatel pobýval a kde byl v jeho bývalé vile zřízen jemu věnovaný památník.
 
Na děti je brán zřetel také v dalších ohledech – funguje zde lyžařská škola a půjčovna se zaměřením na dětský sortiment. Mezi další sportovní aktivity, které si zde můžete užívat, patří: tenis, squash, bowling, ping-pong, plážový volejbal nebo jízda na kole. 
 
Ubytování ve stylu hřejivé horské estetiky je poskytováno buď v hotelových pokojích v největším srubu v Evropě, nebo v útulných dřevěných roubenkách. V teplejším období je možné využít také kemp. Dokonce i občerstvení si tu vychutnáte v příjemném horském duchu – ve srubové restauraci s bohatou nabídkou lahodných pokrmů.

Zajímavost

Odkud se vzal tak děsivý název, když se vrch nachází v líbezném a malebném kraji? Jméno pochází už z roku 1484, kdy byly Mnichovice povýšeny na město s právem hrdelním – na svahu bylo zřízeno popraviště a kat zde vykonával popravy. Poté se místu začalo říkat „Šibeničky“ a to už byl jen krůček k nyní používanému názvu.

Mnichovice

Šibeniční vrch, Mnichovice, 250 64

E-mail:info@sibenicnivrch.cz
Web:https://www.sibenicnivrch.cz/

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Pátek 9.12.den -1 / 3°Cnoc -6 / -2°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 10.12.den -1 / 3°Cnoc -3 / 1°C
 
sněžení
Neděle 11.12.den -3 / 1°Cnoc -4 / 0°C