Za čertem a Mikulášem do Kouřimi

V Muzeum lidových staveb v Kouřimi potkáte 7. prosince Mikuláše, čerty a anděly, poslechnete si vyprávění o lidových obyčejích, vyrobíte si ozdůbky a voňavé svíčky, upečete na jazyku se rozplývající perníčky a především – strávíte příjemný a neuspěchaný den se svými blízkými tak, jak by to v čase vánočním mělo být.
Kouřimský skanzen, plný vzácných ukázek lidové architektury z období od 17. do 19. století, se v době adventu promění v místo, kam míří všichni, kterým přezdobené výlohy obchodů nic neříkají. V Kouřimi vás totiž čekají vjemy úplně jiné… a troufáme si říci, že mnohem přívětivější. Zavítejte do skanzenu v sobotu 7. prosince a určitě s sebou vezměte své děti. Právě ty si tento výlet pořádně užijí! Čeká je totiž zážitek vskutku pohádkový – setkají se se skutečnými čerty a anděly, od hodného Mikuláše dostanou bohatou nadílku.

Ani rodiče se tu nudit nebudou! Divadelní představení o svaté panně Barboře bude jak zábavné, tak poučné, stejně tak povídání o lidových obyčejích a beseda s ukázkami pokrmů nazvaná Lidová postní strava v adventním čase. Samozřejmě, že všeho moc škodí, a to i půstu a odříkání, a tak předchozí program zpestříte pečením perníku a mikulášského kynutého pečiva. Všechny tvořivé duše čeká výroba dekorací z přírodních materiálů a inspirace v podobě ukázek řemeslné zručnosti kováře nebo tkalce.
 
V případě, že se druhý prosincový víkend do skanzenu nedostanete, máme pro vás dobrou zprávu – krásný program chystají také na zlatou adventní neděli 22. prosince. Štědrý den už bude opravdu co by kamenem, tedy nejvyšší čas setřást ze sebe poslední otravné zbytky napětí a plně se naladit na sváteční notu. A jak se lépe zbavit nahromaděného stresu než hudbou! Společné zpívání bude zážitek, na který jen tak nezapomenete. I v tento den vás čeká vyprávění o vánočních zvycích, pečení dobrot a výroba dekorací, tentokrát tradičních františků a slaměných nebo korálkových ozdob na stromeček. Co myslíte, nebude takto strávená zlatá neděle perfektním zahájením letošních svátků?

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Neděle 27.11.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Pondělí 28.11.den 3 / 7°Cnoc 0 / 4°C
 
oblačno až zataženo
Úterý 29.11.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C