Cyklostezka a in-line dráha ve Zruči nad Sázavou

Příjemná asfaltová stezka vedoucí podél řeky Sázavy. Na stezce je několik odpočívadel a také panelů Zručské naučné stezky. Malebnost této stezky podtrhuje výhled na zámek Zruč nad Sázavou a výhled na řeku Sázavu.

Na kole do práce zručskou cyklostezkou, to je název nové cyklostezky a in-line dráhy ve Zruči nad Sázavou. Trasa v délce 3,8 km je určena pro cyklisty, in-line bruslaře, pěší a v zimě i pro běžkaře. Trasa vede podél řeky Sázavy, oblíbené mezi vodáky. Celá cyklostezka je osvětlená. Pro děti je velmi vhodná, v její trase není žádný kopcovitý terén.

Cyklostezka propojuje "starou" a "novou" Zruč. Z jedné strany začíná z ulice Dvouletky a na druhé straně končí v místní části Domahoř. Pokud nejste místní, můžete na místo přijet vlakem. Začátek a konec trasy se nachází poblíž železniční zastávky Zruč nad Sázavou zastávka a nádraží Zruč nad Sázavou. 

Na tuto cyklostezku se napojuje též naučná stezka o délce 2,25 km k rozhledně Babka. Svůj výlet si můžete zpestřit prohlídkou zámku Zruč nad Sázavou, nebo např. vodáckého muzea.

Vodní doprava

Řeka / úsek:
Sázava

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

občasný déšť
Středa 16.11.den 5 / 9°Cnoc 1 / 5°C
 
občasný déšť
Čtvrtek 17.11.den 4 / 8°Cnoc 1 / 5°C
 
občasný déšť
Pátek 18.11.den 4 / 8°Cnoc 0 / 4°C