Top akce měsíce listopadu

Je libo jazz? Nebo vás poslední podzimní měsíc zláká spíš ochutnávka svěžího svatomartinského vína? A co naladit se na pohodovou vánoční notu a zajet se podívat na největší adventní věnec a nejkurióznější betlém? Ať už jsou vaše listopadové choutky jakékoliv, ve střeních Čechách je naplnit dokážeme!

Gastrofestival

8.–9. 11. 

Gastrofestival na Výstavišti Lysá nad Labem je rájem všech obdivovatelů kulinářských kouzel. Mezi priority festivalu se řadí příprava jídel z lokálních zdrojů a prezentace kuchařského umění nejen profesionálů, ale i začínajících kuchařů a studentů středočeských škol. Nezapomenutelným zážitkem se pro každého gastro-nadšence zajisté stane kuchařská show Ivana Vodochodského a Kateřiny Fornůskové Neterdové. Ochutnávky skvělých jídel vám zpříjemní hudební vystoupení kapely KTP, zpěváka Jona Wateho a mnoha dalších. Celou událostí vás provede moderátor Luboš Dvořák.

strawberry dessert 2191973 1920

Slánské jazzové dny

8.–10. 11. 

Slánský festival jazzové hudby, který se letos dočká již svého 53. pokračování, pořádá Jazz Club Slaný. Akce je jedinečná nejen z hlediska interpretů, ale také proto, že se jedná o nejstarší bez přerušení fungující festival svého druhu v České republice. Dva dny plné koncertů budou završeny pohodovou party v Městském centru Grand. Z programu jmenujme například vystoupení klávesisty Briana Charettea, který dorazí až z New Yorku, projekt dvou renomovaných německých hudebníků Wolfganga Lackerschmida a Stefanie Schlesinger a koncert v podání svébytného solitéra v oblasti rytmické hudby, bubeníka Pavla Fajta.

micro 1494436 1920

Slavnosti svatomartinských vín

11. 11.

Ochutnávka tohoto svěžího mladého vína bude symbolicky zahájena v 11 hodin a 11 minut a, samozřejmě, 11. listopadu. A kam se na degustaci vydat? Do restaurace U Janů, která se nachází kousek od hradu Karlštejn, tedy v místě, kde si budete vychutnávat nejen lahodné doušky prvního letošního svatomartinského vína, ale také výhled na jeden z našich nejimpozantnějších hradů. Pohodovou atmosféru doladí tóny moravské cimbálové muziky.

wine glasses 1246240 1920

Lidové Vánoce v Polabí

15. 11. – 30. 12.

Velká vánoční výstava nesoucí název Lidové Vánoce v Polabí se letos koná již po třicáté. Expozice, která je rozprostřena po celém areálu skanzenu Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem, vám poutavou formou přiblíží, jak prožívali a slavili svátky vánoční obyvatelé venkova v minulém století. V interiérech chalup jsou vytvořeny scény ze života našich předků připomínající jejich starobylé zvyky a obyčeje. Uvidíte například ukázky vánočních dekorací a pohlednic, výstavu lidových betlémů a seznámíte se s návody na výrobu ozdob a drobných dárků.

Lidové Vánoce

Betlém z másla

23. 11. 2019 – 27. 1. 2020

Vypravte se za nejneobvyklejším betlémem ve středních Čechách. A kde na vás tato vánoční kuriozita čeká? V Muzeu másla v malé středočeské obci Máslovice. Právě zde vám dokážou, že potravina, kterou máme všichni doma v ledničce, se může stát materiálem, z něhož vznikne umělecké dílo. Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči... A nejen to! Do kreativního dění se můžete sami zapojit. Zavítejte do Máslovic třetí listopadovou sobotu a vymodelujte si vlastní figurku, která se následně stane součástí máslovického betléma. Za návštěvu stojí také stálé muzejní expozice, které se skládají například z rozmanitých druhů máselnic nebo z unikátní kolekce obalů z celého světa – ten nejcennější pochází až z dalekého Mosambiku.

DSC0435

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Středa 10.8.den 24 / 28°Cnoc 9 / 13°C
 
polojasno až zataženo
Čtvrtek 11.8.den 25 / 29°Cnoc 11 / 15°C
 
oblačno
Pátek 12.8.den 24 / 28°Cnoc 11 / 15°C