Advent na zámku Loučeň

Ať se nám to líbí, nebo ne, neúprosným faktem zůstává, že se vánoční svátky nezadržitelně blíží a období adventu se přižene – jako každý rok – rychleji, než bychom čekali. Sváteční čas ale vůbec nemusí být hektický a plný únavného shonu…
Zpříjemněte si ho návštěvami adventních akcí, které se konají po celém Středočeském kraji, a to již od měsíce listopadu. Mezi místa, na která byste určitě měli zavítat, patří Loučeň. Na tomto barokním zámku by i z Grinche udělali skalního fanouška Vánoc. Tak bohatý je jejich adventní program!

A jaká kouzla na zámku použijí, aby svět zbavili všech zmíněných odpůrců vánočních svátků? Prvním krokem jsou nápadité adventní prohlídky plné zajímavých a nevšedních informací. Například se dozvíte, jak se slavilo za první republiky, za jakým účelem se zapalují adventní svíčky, proč se staví betlém, a to vše v překrásných kulisách bohatě vyzdobených sálů.
 
Kouzlem číslo dva je projekt nazvaný Příběh vánočního stromečku. V každé z komnat bude vystaven stromek v jiném stylu a se svým vlastním jedinečným příběhem. Uvidíte staročeský lidový, knížecí secesní, světelný, tančící, gurmánský, myslivecký – celkem jich v Loučni ozdobí dvacet jedna!
 
A to stále není vše. Další zdejší pozoruhodností je největší adventní věnec, který byl v roce 2011 zapsán do České knihy rekordů a jehož křtem se na zámku zahajuje sváteční sezona. A na závěr vám prozradíme poslední, ale neméně významné „dětské lákadlo“ – malí návštěvníci si s sebou domů odnesou dárek, který jim na konci prohlídky předá pan kníže nebo paní kněžna!

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

občasný déšť
Středa 16.11.den 5 / 9°Cnoc 1 / 5°C
 
občasný déšť
Čtvrtek 17.11.den 4 / 8°Cnoc 1 / 5°C
 
občasný déšť
Pátek 18.11.den 4 / 8°Cnoc 0 / 4°C