Den Středočeského kraje

Ve stejný den, kdy si připomínáme vznik samostatného československého státu, tedy 28. října, se slaví také Den Středočeského kraje. A jak lépe si vychutnat volno než na kulturních a společenských akcích konajících se po celých středních Čechách. Do oslav se každoročně zapojují středočeské kulturní instituce jako muzea, galerie, památníky a knihovny.
Ač je pojetí zapojení se v každém z míst odlišné a programy jsou velmi různorodé, vždy se jedná o zajímavé akce vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií a rozličných zájmů.
 
Například v Hornickém skanzenu Mayrau nabídnou vstup zdarma a exkluzivně pro tuto příležitost zpřístupní velín v bývalé trafostanici. Když bude mít chuť a tvořivou náladu, budou pro vás připraveny kreativní dílny nazvané Od Dušiček k Halloweenu.
 
Rovněž Regionální muzeum Mělník bude přístupné jen za symbolické vstupné jednu korunu a nabídne pestrý program. Zatímco dospělí budou v muzejní kavárně poslouchat přednášku Skalní obydlí na Kokořínsku, jejich děti se zabaví na interaktivní expozici Dopravka včera a dnes nebo na výstavě Brekeke aneb V Mělníku není konec vodníků, kde se setkají s mělnickým vodníkem Brčounem Vrbičkou. Ale ani tím není program vyčerpán! Více se dozvíte na stránkách muzea.
 
Hned několik akcí mají v plánu také v kutnohorském Českém muzeu stříbra, jmenujme například komentované prohlídky, burzu knih a jarmark.
 
Více informací o plánovaných akcích a doprovodných programech jednotlivých institucí najdete na jejich webových stránkách.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

občasný déšť
Neděle 26.3.den 11 / 15°Cnoc 4 / 8°C
 
sněhové přeháňky
Pondělí 27.3.den 3 / 7°Cnoc 1 / 5°C
 
oblačno
Úterý 28.3.den 3 / 7°Cnoc -3 / 1°C