Vinobraní a dožínky jsou již za dveřmi

Již sedmý ročník Krajského vinobraní a dožínek se uskuteční v sobotu 7. září na nedalekém zámku Kačina.

Tradičně se mohou návštěvníci těšit na prezentaci a prodej vín českých, moravských i zahraničních a nebude chybět ani burčák nebo čerstvě lisovaný vinný mošt. Novinkou letošního ročníku bude bezhotovostní platba prostřednictvím čipovacího zařízení za nápoje a občerstvení.

„Čipovací zařízení pro bezhotovostní platbu jsme chtěli na akci vyzkoušet už v loňském roce,“ říká Lukáš Rudolfský za organizační tým. „Tento systém se běžně používá na většině velkých akcí. Věříme, že tím zákazníci získají větší komfort, nebudou muset při nákupu dlouho čekat, manipulace s hotovostí obsluhu většinou zdržuje,“ doplňuje.

Připraven je také bohatý kulturní program, a to na třech pódiích v areálu. Na hlavním pódiu se představí hlavní hvězdy, mezi nimi například Orchestr Jaroslava Ježka, Michal Karban Trio nebo Green Day Revival. Slovenská skupina NO NAME zahraje od 13ti hodin. Regionální pódium za knihovnou bude patřit místním skupinám jako 4G, Vesper, Pepíno Matura Band nebo Bureš Band. Poslední pódium je pak s divadelními a písničkovými produkcemi určeno dětem. 

Nedílnou součástí je výstava zemědělské techniky, prezentace regionálních výrobců, výstava domácích zvířat z farmy, naučná stezka pro děti a probíhat budou také zajímavé ukázky: například parkurové skákání, těžký tah koněm, ukázka oblíbeného králičího hopu. Svou práci předvedou také hasiči z HZS Kutná Hora. Nebude chybět ani fontána hraběte Chotka s tekoucím vínem. Tato fontána je odkazem na tradici vinařství na zámku, které se konalo již v roce 1847.  

Zajištěna je také kyvadlová doprava z Kutné Hory a Čáslavi. Kompletní program návštěvníci naleznou na www.vinobraninakacine.cz, aktuální informace pak také na FB: Vinobraní na Kačině.


Svatý Mikuláš

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Neděle 22.5.den 19 / 23°Cnoc 8 / 12°C
 
oblačno
Pondělí 23.5.den 22 / 26°Cnoc 7 / 11°C
 
oblačno
Úterý 24.5.den 20 / 24°Cnoc 12 / 16°C