Srpnové top akce

Co vidět, poslouchat a zažít v druhé polovině prázdnin aneb zakončete léto aktivně, zábavně a ve velkém stylu! Středočeský kraj nabízí v srpnu tolik zajímavých akcí, že nebudete vědět, kam se vypravit dříve.

Let It Roll

1.–4. 8. 2019

Největší drum & bassový festival na světě Let It Roll Open Air se bude konat v areálu bývalého letiště v Milovicích. Skvělá letní party atmosféra ve spojení s tím nejlepším z elektronické hudby každoročně přiláká desetitisíce fanoušků z celého světa. Kompletní seznam vystupujících čítá téměř dvě stovky jmen a jsou mezi nimi jak ty největší hvězdy drum & bassové scény, tak desítky méně známých, ale velmi talentovaných hudebníků. Mezi nejslavnější interprety se řadí například Andy C, Chase & Status nebo Pendulum. Let It Roll festival je vyhlášený i pro svůj důraz na vizuální stránku. Důkazem je zahajovací ceremonie, která spojuje hudební kulisu s projekcí a světelnou show a fanouškům prostřednictvím několika smyslů vypráví nový kousek příběhu, jímž je daný ročník inspirován.

Highjump

2.–3. 8. 2019

Jubilejní dvacátý ročník otevřeného mistrovství České republiky v extrémních skocích do vody ve volné přírodě – cliffdiving – se uskuteční v pátek a v sobotu 2. a 3. srpna. Letošní podtitul zní „Legendy“, a to proto, že se bude vzpomínat na uplynulých dvacet let. Ale nebude to jen o minulosti! Na závody do žulového lomu v Hřiměždicích u Příbrami zavítají i přední světoví skokani a skokanky a soutěžící se utkají ve skocích z několika výšek. Chybět nebudou ani exhibiční skoky z výšky téměř 30 metrů. Kromě cliffdivingu se můžete těšit na rozmanité adrenalinové sporty a cool hudební program, v rámci kterého vystoupí například skupina PSH, rapper Smack a mnoho dalších.

XIX. historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou

3. 8. 2019

XIX. historické slavnosti aneb 250. narozeniny Napoleona Bonaparta ve Zruči nad Sázavou lákají na bohatý program v krásném prostředí zámeckého parku. Akce vás bude bavit, ať už se o dějiny a jejich taje zajímáte do hloubky, nebo jen velmi okrajově. Těšit se můžete na dobový jarmark, vystoupení kejklířů, hudebníků, divadelní a taneční představení a na šermířské souboje. Den nabitý kulturními zážitky a obohacující zábavou bude završen hudební produkcí s názvem Koncert v barvách SeMaForu, kde zazní takové hity jako Tereza nebo Pramínek vlasů.

TyjátrFest

15.–18. 8. 2019

Kutnohorský TyjátrFest je multižánrový festival divadel malých forem. Velkou dávku zábavy při představeních jak divadelních, tak hudebních, tanečních a akrobatických vám naservírují profesionální i amatérští tvůrci. Čeká vás prázdninově pohodová a domácky přátelská atmosféra, která se hodí k letní uvolněnosti a touze veselit se. Oslava kreativity a umění se odehraje v amfiteátru na kutnohorském předměstí Kaňk, a jelikož se letos koná již jubilejní dvacátý ročník, neměli byste si akci nechat ujít!

Noir Film Festival

22.–25. 8. 2019

Film noir nemá jasně vymezené hranice a jednoduchou definici. Podle některých odborníků jde o samostatný žánr, jiní ho pojímají jako vizuální styl se specifickou atmosférou, další ho vnímají ještě úžeji, a to jako historicky vymezený cyklus amerických filmů ze 40. a 50. let. Ať už si pro sebe film noir definujete jakkoliv, na festival, který se bude konat na hradě Křivoklát, tedy v prostředí, které dokonale dotvoří atmosféru tajemna a napětí, zkrátka musíte přijet. Noir Film Festival se profiluje jako akce, která je jak platformou pro hlubší reflexi žánru, tak příležitostí pro setkávání fanoušků klasických filmů obecně. Na programu je například cyklus filmů věnovaných japonskému a československému noiru nebo retrospektiva režiséra Fritze Langa. 

Open Air Festival Okoř

24. 8. 2019

Jednodenní hudební festival Okoř potěší rozmanitým výběrem populárních českých hudebníků a samozřejmě i krásným místem, kde se koná. Malebná krajina, které vévodí zřícenina středověkého hradu, už sama o sobě stojí za návštěvu. O to větší zážitek pocítíte, až rozeklané hradby a zbytky opevnění zahalí elektrizující a povznášející hudební tóny. A na koho se na festivalu můžete těšit? Během letního odpoledne vystoupí například skupiny Tata Bojs, Divokej Bill, Mig 21, zpěváci Marek Ztracený, Jaroslav Uhlíř a mnoho dalších.

Malované léto

24.–25. 8. 2019

Ač jsou výtvarné dílny nazvané Malované léto určeny primárně dětem, krásné harmonické prostředí Skanzenu Vysoký Chlumec má mnoho co nabídnou i dospělým. Až se děti naplno ponoří do tvůrčí činnosti, rodiče budou mít zaslouženou chvilku klidu jen a jen sami pro sebe. Dětským účastníkům je prostřednictvím historických artefaktů a současných výtvarných technik představeno lidové uměním a estetické cítění našich předků. Prezentovány budou především předměty, s nimiž se obyvatelé vesnic setkávali v každodenním životě – malovaný nábytek, čepce s jemnými výšivkami, zdobené knoflíky nebo železné kování nábytku a vozů.

Tankový den Lešany

31. 8. 2019

Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany je akce s historickou vojenskou tematikou. Letošním stěžejním bodem programu bude velká bojová ukázka, kterou připravil Vojenský historický ústav společně s Kluby vojenské historie. Za zmínku stojí také význam a hodnota samotné instituce. Stálé expozice jsou složeny z více než 700 historických tanků, kanonů, motocyklů, rozmanitých vojenských vozidel a raketové techniky. Rozsahem a složením sbírek, v nichž je zastoupen nejeden světový unikát, se muzeum řadí mezi nejvýznamnější evropské instituce svého druhu. Už jen to je důvodem, proč se na Tankový den vypravit.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Čtvrtek 1.12.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Pátek 2.12.den -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 3.12.den 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C