Zručský kuličkový areál

Zručský kuličkový areál slouží pro hry s barevnými hliněnkami. Člověk si může hrát sám, ale nejlepší je skupina lidí 2 – 8.

První Zručská dráha je určena na předjíždění kuliček a umožňuje tak dramatické souboje většího počtu různě barevných kuliček. Zejména v horní části je postavena tak, aby umožnovala časté předjíždění. Má dva starty.

Slunečná dráha (žlutá) je nejrychlejší dráhou v areálu. Patří k nejvhodnější dráze pro souboje dvou kuliček.

Panáková dráha (modrá) se v několika místech dělí do dvou až tří pruhů. Dochází na ní k rozdělování kuliček a jízdám na krásu.

Závodní dráha má v horním úseku vlny připomínající hrby velblouda. Je nejširší dráhou. Ve spodní části má trojdílný most.

Dráha Sázavská (okrová) a Zámecká se v horní části spojují. Projíždí dvěma tunely a mají dvoudílný most.

Kaštánková dráha (hnědá) má zvláštní start kolem sloupu rozjezdu mamutího můstku (několikrát se obtočí). Tento start je nejvýše položen.

Paralelní dráha (zelená a oranžová) je dvojitá dráha určená pro souboje dvou kuliček. Má největší počet podobných zatáček za sebou.

Můstková dráha (červená) slouží jako snížený rozjezd pro kuličkový můstek Pětík. Kombinuje dráhu a můstek dohromady.

Boulovatá dráha jako jediná má čtyři rozjezdy. Ve střední části kuličky projíždí boulemi (více než 150) – inspirací byly lyžařské závody v boulích. Určena na souboje dvou i více kuliček.

Kuličkové můstky jsou kopie skutečných můstků zmenšené 100krát. Skoky lze doměřit na půl centimetru. Nájezdy lze zkracovat. Ve Zručském kuličkovém areálu jsou tři můstky, pět tunelů a dva mosty. Dále areál obsahuje osm nadjezdů a osm podjezdů.


Zruč nad Sázavou

5. května, Zruč nad Sázavou, 285 22

Telefon:+420 327 531 329
E-mail:infocentrum@mesto-zruc.cz
Web:https://www.zamek-zruc.cz/zazitky

Vstupné

Vstup zdarma

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Úterý 9.8.den 25 / 29°Cnoc 11 / 15°C
 
polojasno až zataženo
Středa 10.8.den 25 / 29°Cnoc 10 / 14°C
 
Čtvrtek 11.8.den / °Cnoc / °C