Červencové top akce

Co vidět, poslouchat a zažít aneb seznam nejlepších událostí první poloviny prázdnin.

Kutnohorské léto

1. 7. – 31. 8. 2019

Akce v rámci jedenáctého ročníku festivalu Kutnohorské léto, který má podtitul „Jeden den nestačí“, budou probíhat celé letní prázdniny. Zažijete netradiční prohlídky památek a zajímavých objektů, exkurze s překvapení a různorodá kulturní vystoupení v Kutné Hoře a jejím okolí. Program je pestrý, aby v jeho nabídce bylo něco opravdu pro každého. Mezi zajímavé události festivalu patří například noční prohlídky sedlecké kostnice a chrámu svaté Barbory, večerní návštěva zámku Kačina spojená s divadelním představením nebo exkurze do kláštera svaté Voršily zakončená ochutnávkou vín.

Skleněný jarmark

6. 7. 2019

Skleněný jarmark pořádá Centrum sklářského umění v sázavské huti František. Tato organizace si vzala za cíl nedopustit, aby se české sklářské umění vytratilo a aby se na naše úspěchy a postavení v tomto odvětví zapomnělo. K obnovení renomé a zlepšení povědomí o sklářství přispívají nejen stálé expozice nebo umělecké kurzy centra, ale také akce a workshopy pro širokou veřejnost. Sobotní Skleněný jarmark nabídne bohatý program, mimo jiné se můžete těšit na předvádění sklářských technik, výstavu, trhy s originálními dárky, dílničky a hudební vystoupení.

České hrady – Točník

12.–13. 7. 2019

Oblíbený a hojně navštěvovaný kulturní festival Hrady CZ nezklame své příznivce ani letos. V průběhu letních prázdnin se hudebními fanoušky zaplaví okolí hradů Kunětická hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz a také prostranství pod středočeským hradem Točník. S výhledem na středověké zříceniny Točník a Žebrák si vychutnáte dva dny plné úžasných zážitků. Zahrají například kapely Kryštof, Sto zvířat, Rybičky 48, zazpívá Aneta Langerová, Kamil Střihavka, Michal Hrůza, Anna K. a mnoho dalších. Nejen láska k hudbě je základním stavebním kamenem festivalu. Podpořit zájem o historii a památky se organizátoři snaží tak, že do sobotní vstupenky zahrnuli prohlídku hradů zdarma.

Přehrady fest

12.–13. 7. 2019

Přehrady jsou hudebním festivalem opravdu pro celou rodinu. Jedním z hlavních cílů organizátorů akce je, aby si v průběhu dvou festivalových dnů přišel na své každý, a to bez ohledu na věk. Velkým lákadlem je také příjemné a v parném létě vskutku ideální místo konání, kterým je přehrada Slapy. Hudební vystoupení se konají v přívětivém zázemí kempů, přímo na plážích, to vše chladivé vodě na dosah. Těšit se můžete na rozmanité složení kapel a interpretů, mezi jinými například Chinaski, Mig 21, Ben Cristovao nebo Marek Ztracený.

Barvy léta

13. 7. 2019

Osmnáctý ročník festivalu Barvy léta je naplánován na sobotu 13. července, ale pokud jste hodně nedočkaví, můžete akci odstartovat už o den dříve – v pátek večer zahraje ve velkém stanu DJ Venoven Zmarchrob. Akce se koná v areálu Jezera Poděbrady a kromě skvělého složení hudebního programu (Tři sestry, Vypsaná fiXa, Rybičky 48 a další) nabídne také skvělé zázemí pro rodiny s dětmi. Hrací zóna potěší spíše jen malé návštěvníky, ale malování na tělo můžete bez ostychu vyzkoušet také, trocha prázdninového odvazu čas od času nikomu neuškodí!

Slánský okruh

13. 7. 2019

Slánský okruh je tu pro všechny milovníky historických vozidel – jak pro ty, kdo veterána vlastní, tak pro všechny ostatní, pro něž jsou staré automobily koníčkem. Cesty plné starobylých veteránů vykouzlí úžasnou prvorepublikovou atmosféru, kterou si nesmíte nechat ujít.

Cihlafest

20. 7. 2019

Benefiční open air festival Cihlafest vstupuje letos do svého již 9. ročníku, který se koná v zahradách Chráněného bydlení Fara v obci Slapy. Už od deseti hodin dopoledne můžete začít tvořit ve výtvarných dílnách, bavit se i hojně občerstvovat! Po celý den pak hrají na venkovních scénách divadla, kapely a pro neposedné děti i dospělé jsou připraveny rozmanité workshopy. Zlatým hřebem akce je večerní divadelní představení Studia DVA Vzhůru do divočiny s Karlem Rodenem a Janou Krausovou v hlavních rolích. Festival pořádá společnost Portus Praha a náleží k doprovodnému programu benefiční sbírkové kampaně Akce cihla, která pomáhá lidem s mentálním postižením na jejich cestě k důstojnějšímu a smysluplnějšímu životu.

Kolo pro život – Trans Brdy

20. 7. 2019

Všichni vášniví cyklisté pozor! Na sobotu 20. července si nic neplánujte, čeká vás závod Kolo pro život. Na stupni pokročilosti vůbec nezáleží, akce je určená všem, dokonce je vhodná pro rodiny s dětmi, pro které je připravená alternativní „Family trasa“. S sebou si nezapomeňte hlavně nadšení, odhodlání a dobrou náladu. Ta se ale dostaví tak jako tak – projížďka uklidňující krajinou brdských lesů, které se přezdívá „ráj bikerů z Prahy“, navodí pohodové rozpoložení hned po prvním kilometru. A pokud se vám nebude chtít závodit, můžete si jen vychutnávat jízdu a užívat si zasloužený relax v přírodě.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

přeháňky nebo bouřky
Pondělí 15.8.den 28 / 32°Cnoc 16 / 20°C
 
plojasno až skoro jasno
Úterý 16.8.den 28 / 32°Cnoc 15 / 19°C
 
polojasno až zataženo
Středa 17.8.den 31 / 35°Cnoc 16 / 20°C