Kam k vodě v parném létě

Rtuť teploměru stoupá a stoupá a nic naplat, úpěnlivé kolektivní prosby všech Čechů vůbec nezabírají, počasí si žije vlastním životem a neposlouchá nikoho. Jediné možné řešení tropické letní situace je strávit horké dny u vody. V opačném případě hrozí roztečení…

Utéct z rozpáleného města k vodě není vůbec komplikované. Po celém Středočeském kraji je mnoho míst, kam po práci vyrazit za vysněným osvěžením, nebo kam odjet na víkend, či delší dovolenou. Po chvíli ve stínu stromů a s výhledem na uklidňující hladinu se určitě dostaví i chuť na trošku té aktivity. U přehrad, jezer a rybníků je často zřízeno skvělé zázemí. Na takových místech si můžete půjčit loďky, kanoe, šlapadla nebo dokonce vyzkoušet windsurfing.

Tipy na dovádění u vody se dočtete zde


Někdy stačí jen blízkost vodního živlu a hned je člověku příjemněji a cítí se svěže. Posedět na travnatém břehu řeky, projít se kolem slepých ramen nebo se projet po cyklostezce, která lemuje její zákruty. Pozorovat západ slunce na lávce u rybníka… U vody můžete lenošit, nebo být aktivní, krásné chvíle si vychutnáte v obou případech.

Více o vodních plochách zde


Než se voda v přírodních nádržích a řekách prohřeje na příjemnou teplotu, navštěvujte některý z bazénů nebo aquaparků. Nechte děti dovádět na skluzavkách a atrakcích a sami si v klidu ve stínu slunečníku dočtěte dlouho rozečtenou knížku.

Tipy na koupání naleznete zde


Dokonce i ti nejzarytější příznivci letních měsíců a aktivit zatouží po odpočinku jiného druhu – po oddechu mimo sluneční žár, v chladivé místnosti naplněné sytou vůní a zenovou hudbou – po wellness zážitku. Aromatická koupel následovaná masáží patří mezi nejúčinnější relaxační procedury, které můžete absolvovat. Čas od času je velmi příjemné ukrýt se na chvíli do konejšivého chládku a vychutnat si léčivé účinky vody v jiné formě.

Informace o lázních a wellness zde

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Úterý 8.11.den 13 / 17°Cnoc 4 / 8°C
 
oblačno
Středa 9.11.den 10 / 14°Cnoc 4 / 8°C
 
oblačno
Čtvrtek 10.11.den 10 / 14°Cnoc 5 / 9°C