Aktivně ve středočeské krajině

Lenost stranou, letošní léto bude plné zážitků! A to ne ledajakých, ale aktivních, po kterých vám bude dobře na těle i na duši. Dobrý pocit z fyzického výkonu, společné činnosti s rodinou nebo kamarády a z pobytu na čerstvém vzduchu vám navodí tu pravou prázdninově pohodovou náladu.

A jakými rozmanitými aktivitami můžete naplnit své víkendy a popracovní podvečery? Co například…

Vydat se na výlet na kolech. Máme pro vás prověřený seznam cyklovýletů různých náročností a délek. Jedno ale mají vždy společné: jsou přímo napěchované informacemi o zajímavých zastávkách a místech, kde je příjemné si oddechnou nebo kde si dát něco dobrého na zub.

Tipy na cyklovýlety zde


Nepatříte mezi cyklo-nadšence? Vyzkoušejte nový koníček. Přesněji – nového koníčka. Doslova a do písmene, protože doporučujeme vyzkoušet atraktivní sport, a tím je jezdectví. Jen málokterá aktivita vás zbaví stresu a napětí a navodí téměř zenový stav mysli tak, jako tento sport.

Více o jezdectví naleznete zde


Tenisky na nohy, svačinu do batohu, k tomu přidat odhodlání zdolat několik kilometrů a můžete vyrazit na túru. Anebo „jen“ na procházku, pokud vás slovo túra děsí! Délka výletu je na vás, ale ohledně míst, kam se můžete vypravit, máme hned několik návrhů. Nejlépe se vám bude toulat po některém z chráněných parků a rezervací, tam, kde příroda není zpustošená a je téměř jako lék na unavenou mysl.

Více o parcích a CHKO se dočtete zde


Pro ty, kterým putování přírodou po vyznačených stezkách nestačí a potřebují uchopitelnější cíl, než je jen místo zakroužkované na mapě, máme návrh: vyzkoušejte golf. Odpalovat míčky můžete s výhledem na Karlštejn nebo na zaoblené kopce u slapské nádrže, stačí si vybrat resort, kde vám bude příjemně a kde si vychutnáte skvělé aktivní letní odpoledne.

Více o golfových hřištích zde nebo si stáhněte našeho průvodce

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

občasný déšť
Pátek 4.11.den 8 / 12°Cnoc 5 / 9°C
 
polojasno až zataženo
Sobota 5.11.den 9 / 13°Cnoc 6 / 10°C
 
polojasno až zataženo
Neděle 6.11.den 8 / 12°Cnoc 2 / 6°C