Pískovna Mlékojedy

Bývalá pískovna mezi Tišicemi a Mlékojedy nabízí příjemné koupání i řadu služeb. Voda zde bývá krásně čistá, slunit se můžete na travnatých nebo písčitých plážích. Příjemné koupání doplňuje plážový bar, beachové kurty a vodní lezecká stěna.

Nejoblíbenější vodní plocha u Neratovic je zatopená pískovna mezi Tišicemi a Mlékojedy. Platí se pouze parkovné, v místě je bar, 2 hřiště pro plážový volejbal, lezecká stěna nad vodou, můstek pro skákání do vody na lyžích, vlek pro wakeboardy a povolen je i vstup se psy.
 
Pískovna u Mlékojed nabízí variabilní terén a tím i možnost soukromí. Nejvíc lidí se koupe na dlouhé úzké pláži podél silnice z Tišic do Mlékojed, na dosah od kiosku. Další plavci se rovnoměrně rozloží po celém obvodu pískovny na travnaté pláže. Speciální prostor poblíž lyžařské skokanské věže si vyhrazují nudisté.
 
Pokud sem pojede autem, je k dispozici hlídané parkoviště, které stojí 50 korun na den, jinak je všudekolem jezera vstup zdarma. Spousta atrakcí je však placená a můžete si je užít podle své nátury. Můžete si tu vyzkoušet vodní lyžování, bouldering na umělé lezecké stěně nad vodou i nad měkkými matracemi a také natrénovat akrobatické skoky na lyžích do vody. Samozřejmostí je malé volejbalové hřiště a také dětské prolézačky. V kiosku na břehu si koupíte párky, klobásy, pivo a limonádu.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Pondělí 22.5.den 25 / 29°Cnoc 12 / 16°C
 
přeháňky nebo bouřky
Úterý 23.5.den 20 / 24°Cnoc 10 / 14°C
 
polojasno až zataženo
Středa 24.5.den 16 / 20°Cnoc 9 / 13°C