TOP akce na červen

Vína, výstavy, veselice… rozhodně je na co se těšit!

Nic naplat, zdá se, že vás první letní měsíc nenechá vydechnout. Žádné lenošení se konat nebude, červen je zajímavými akcemi přímo nabitý k prasknutí. Hudební festivaly, gastronomické prezentace, výstavy a folklórní či kostýmní přehlídky se budou střídat jedna za druhou. Níže si přečtěte seznam toho nejlepšího, co vás tento měsíc čeká a minout by rozhodně nemělo!

O velkém pivním festivalu se dozvíte více zde, o kutnohorském Královském stříbření zde a hned několik hudebních festivalů jsme vám přiblížili v článku zde.

School Food Fest Poděbrady

1. 6. 2019

Přivítejte první letní měsíc kulinářskými kouzly. Kam za takovým zážitkem? Vypravte se do Poděbrad na lázeňskou kolonádu. Po úspěchu festivalu z minulého roku se tamní hotelová škola rozhodla poctu gastronomii, kreativitě a talentu mladých a začínajících kuchařů zopakovat i letos. Návštěvníci se mohou těšit na profesní show a rozmanitý mix stánků nabízejících lokální pochoutky. Aby se na akci skvěle bavila celá rodina, připravili organizátoři pro malé návštěvníky bohatý dětský program plný soutěží a her. Velkolepým zakončením bude závěrečné taneční vystoupení „Kolonáda tančí dětem k svátku“.

Slavnost královny Johanky

15. 6. 2019

Sedmnáctý ročník městské historické slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem se bude konat v sobotu 15. června. Slavnost věnovaná památce královny Johanky z Rožmitálu, druhé manželky Jiřího z Poděbrad, každoročně připomíná významné události historie spjaté s tímto místem. Celé město i okolí, školy, divadelníci, rytíři a spolky se zapojují do tvorby programu, který je díky této spolupráci velmi pestrý a nadchne všechny návštěvníky bez ohledu na věk či záliby. Zajisté zaujmou divadelní představení či koncert sboru Třemšínská kvítka. Zlatý hřeb – průvod a korunovace královny – bude završen velkolepým rytířským turnajem na koních. Po celý den budou přístupné atrakce jako jarmark, historické kolotoče a dobové hry pro malé i velké.

Festival Mělnický Vrkoč

7.–9. 6. 2019

Folklorní festival Mělnický Vrkoč je naplánován na pátek 7. června a následný víkend. Zaujme jak milovníky tohoto specifického koníčku, tak návštěvníky, kteří se s krásami folkloru teprve seznamují. Širokou veřejnost osloví Svatoantonínský jarmark s kolotočem, střelnicí a stánky se sladkými pamlsky i ručně vyráběnými produkty, zážitkem bude také krojovaný průvod, divadelní představení, taneční večer a závěrečné matiné s přehlídkou slavnostních krojů.

Slánský tuplák

14.–15.6. 2019

Pivní slavnost nebo hudební festival? Slánský tuplák je obojím. Pivní fandy nadchne bohatou nabídkou z malých pivovarů a hudební fanoušky zase skvělým složením kapel a interpretů, kteří akci obohatí svým uměním. Vystoupí například skupina Totální nasazení, UDG, KEKS, Ivan Mládek a Banjo Band a další.

Mělnická Jizerská 50

15. 6. 2019

Trocha recese ještě nikomu neublížila. Vždyť užít si kopec zábavy, udělat si legraci ze sebe… no a trošku i z ostatních, na tom není nic špatného. A jak je dobře známo a věky věků prověřeno, smích léčí! Pojďte si tedy zlepšit zdraví a alespoň na jeden den se kompletně zbavit špatné nálady. Na lékařský předpis vám píšeme: účast na Mělnické Jizerské 50. Dostavte se v sobotu 15. 6. na mělnické náměstí Míru a hlavně – nezapomeňte si běžky. Kdepak, nezbláznili jsme se ani my, ani organizátoři. Ač červen, běžky s sebou! Mělnická Jizerská 50 je recesistický závod, který si vzal za předlohu slavnou Jizerskou 50, nezměnil však jen název a místo konání, ale také roční období. Nedostatek sněhu bude bohatě vykompenzován obřím množstvím smíchu a poctivou dávkou skvělé zábavy.

Tváře expresionismu

16. 6. – 15. 9. 2019

Galerie Středočeského kraje GASK sídlící v jezuitské koleji v Kutné Hoře se zaměřuje na výtvarné umění 20. a 21. století. Na období mezi 16. červnem a 15. zářím její kurátoři připravili výjimečný projekt nazvaný „Tváře expresionismu (1905–1925)“. Spolupracovali na něm se slovinskou Galerií Božidar Jakac v Kostanjevici na Krki. Představena bude tvorba německých, českých a slovinských expresionistů a díla budou uspořádána v tematických okruzích nazvaných Krajina, Sociální motivy a válka, Umělec ve městě, Portrét a autoportrét, Náboženské motivy a Alegorie. Koncept nerozděluje tvůrce podle geografického či chronologického principu, ale dává do souvislostí ideové prvky a univerzální obsahy děl, díky čemuž je celková prezentace velmi zajímavá a obzory rozšiřující. Mezi umělci, kteří budou na výstavě zastoupeni, jsou například Robert Simonišk, Goran Milovanović, Ernst Ludwig Kirchner, Emil Nolde, Karl Schmidt-Rottluff, Käthe Kollwitz, Emil Filla, Bohumil Kubišta a další.

GrandPrix Beroun

22. 6. 2019

GrandPrix Beroun slaví desáté narozeniny! Jsou to kulatiny, takže je jasné, že party to bude velkolepá. Berounské skateboardové závody se stávají velmi významné i v globálním měřítku. O letošní ročník se stará respektovaná americká agentura The Boardr, zaručena je tak špičková profesionalita závodu i doprovodného programu. Do Berouna se na GrandPrix sjede kompletní světová špička včetně vítězů nejprestižnějších skateboardových závodů X-Games. Je bez debat, že taková událost by bez cool hudby nebyla úplná. O večerní program se proto postarají kapely a muzikanti, kteří budou návštěvníky i soutěžící bavit až do noci.

Mníšecký festival vína

22. 6. 2019

Ti, kteří se řadí mezi příznivce tekuté révy, zaplesají radostí. Popřípadě budou zajisté plesat při degustacích v sobotu 22. června na Mníšeckém festivalu. V Mníšku pod Brdy návštěvníci okoštují vína česká i moravská, jejich chuť a buket budou moci porovnat s různými dalšími odrůdami z předních světových vinic, například portugalských, kalifornských, francouzských nebo jihoafrických. Korzovat po útulném areálu se bude za zvuků ležérní swingové hudby a akce vyvrcholí soutěžemi o šampiona festivalu a o nejkrásnější etiketu.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Středa 26.10.den 12 / 16°Cnoc 3 / 7°C
 
polojasno až zataženo
Čtvrtek 27.10.den 15 / 19°Cnoc 7 / 11°C
 
polojasno až zataženo
Pátek 28.10.den 16 / 20°Cnoc 7 / 11°C