Královské stříbření Kutné Hory

Staňte se na dva dny ctihodnými dvořany.

Vznešené dvorní dámy, chrabří rytíři a veselí panošové stoupají v procesí křivolakými uličkami – započalo Královské stříbření Kutné Hory a oddaní poddaní se připravují na vítání vladaře Václava IV. Do význačného hornického města přijíždí se svou chotí, královnou Žofií, ve městě stráví dva dny a návštěvu zakončí opulentní mší v chrámu svaté Barbory.

Spatřit krále – to je zážitek, na jaký se nezapomíná! A vy ho zakusíte v Kutné Hoře o víkendu 22. a 23. června. Na dva dny zapomenete na jednotvárnou současnost a propadnete se do hlubin minulosti, do bouřlivých a strhující dějů 15. století. Stanete se důstojnými dvořany, dvorními dámami, lukostřelci, zahálčivou šlechtou nebo snad raději úslužnými řemeslníky?

Hlavními hvězdami této historické slavnosti, symbolicky zahajující turistickou sezónu v Kutné Hoře, jsou již zmíněný český a římský král Václav IV. a jeho drahá choť Žofie Bavorská. Právě na jejich počest „dvořané“ pořádají průvody, přehlídky, turnaje a divoká klání, divadelní představení, hudební vystoupení, jarmark a důstojnou mši. Přijeďte se do Kutné Hory veselit spolu s celým městem, oddat se atmosféře, kterou není možné zažít nikde jinde.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Pátek 9.12.den -1 / 3°Cnoc -6 / -2°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 10.12.den -1 / 3°Cnoc -3 / 1°C
 
sněžení
Neděle 11.12.den -3 / 1°Cnoc -4 / 0°C