Vodní nádrž Orlík

Vodní nádrž Orlík, součást soustavy přehrad souhrnně nazvaných Vltavská kaskáda, se klikatí harmonickou středočeskou krajinou a nabízí vyžití pro aktivní sportovce i samotářské rybáře.

Vodní nádrž pojmenovaná po zámku Orlík, jehož barva slonové kosti dramaticky kontrastuje s temnou hladinou řeky, je zakončená majestátní přehradou, pro kterou platí hned několik „nej“. Ze všech vltavských přehrad je ta orlická největší, nejvyšší a nejmohutnější.Tvoří ji betonová hráz, na jejíž výstavbu bylo použito přes 1 milion m³ betonu… Zajisté i architekt Le Corbusier by se z takového množství tohoto materiálu zaradoval!

Tato na české poměry výjimečná stavba spolu s přilehlou hydroelektrárnou zaujme spíše technické nadšence a zájemce o účelovou architekturu. I všichni ostatní si v orlické oblasti přijdou na své. Mnoho míst ke koupání a půjčovny lodí a šlapadel jsou samozřejmostí, nadšení budou i po adrenalinu bažící odvážlivci – pro ně je k dispozici například půjčovna surfů. Naopak klidné povahy si vychutnají místní tichá a osamocená rána při rybaření.
Vltava - Kozárovice až Orlík

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Sobota 27.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
sněžení
Neděle 28.11.den -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
 
Pondělí 29.11.den / °Cnoc / °C